Instagram hesabını sürekli kapattıran kişileri şikayet etme

Yukarıda da belirttiğim gibi uygulama içerisinden bizim yaşadığımız olayı şikayet edebileceğimiz bir şikayet sistemi yok, hep kategorilere ayırmışlar ancak hiçbirisi bizim durumumuza uymuyor.

Çok teşekkürler değerli yorumunuz için, en kısa sürede bu mail adresiyle iletişime geçeceğim.
Yazıyı yazdıktan sonra biraz daha baktım da galiba bu e-posta adresi artık kullanılmıyor. Siz yine de şansınızı deneyin, umuyorum ki yanılıyorumdur.

İlk başta biz de öyle düşünmüştük ta ki geçen güne kadar.

Yaklaşık 1-1,5 ay önce annemin Instagram hesabı kapatıldı ve kimlik bilgilerini gönderip hesabın annemin şahsi hesanı olduğunu doğruladık ve bir hafta içerisinde hesap tekrar aktif edildi.
Geçen hafta birer gün arayla babamın, ablamın ve benim hesaplarımız da kapatıldı.
Her birimiz bu hesaplar bizim şahsi hesaplarımız diye kimlik bilgilerimizi Instagram'a gönderdik. Ancak daha önceden kimlik bilgilerini gönderip annemin hesabını açtırmamıza rağmen annemin hesabı tekrardan kapatıldı ve bunun bir tesadüf veya Instagram'ın bot hesaplara karşı yaptığı bir olay olmadığını, özellikle bize karşı yapılan bir eylem olduğunun farkına vardık.
Biraz saçma ama bugün bu olayın aynısını yaşayan üç farklı arkadaşım var. 2012-2013 den beri kullandıkları hesapları saçma sapan bahanelerle kapatılmış durumda. İnstagramın kendisinde mi bir problem var acaba.

Dediğiniz gibi maalesef bu adres artık kullanılmıyormuş.

Mailime, özeti "Artık desteklemediğimiz bir adresle iletişime geçmeye çalıştınız, sorunlarınız için Instagram Yardım Merkezi adresini kullanmanız gerekmektedir." olan İngilizce bir cevap geldi. Bu göndermiş oldukları link de zaten daha önceden sorunumu gidermek için başvurduğum Instagram içerisinde bulunan yardım sayfasının linki.

Savcılığa başvurmak dışında bir çarem kalmadı sanırım.
Yukarıda da belirttiğim gibi uygulama içerisinden bizim yaşadığımız olayı şikayet edebileceğimiz bir şikayet sistemi yok, hep kategorilere ayırmışlar ancak hiçbirisi bizim durumumuza uymuyor.

Çok teşekkürler değerli yorumunuz için, en kısa sürede bu mail adresiyle iletişime geçeceğim.

Dediğiniz gibi maalesef bu adres artık kullanılmıyormuş.

Mailime, özeti "Artık desteklemediğimiz bir adresle iletişime geçmeye çalıştınız, sorunlarınız için Instagram Yardım Merkezi adresini kullanmanız gerekmektedir." olan İngilizce bir cevap geldi. Bu göndermiş oldukları link de zaten daha önceden sorunumu gidermek için başvurduğum Instagram içerisinde bulunan yardım sayfasının linki.

Savcılığa başvurmak dışında bir çarem kalmadı sanırım.

Hocam son durum nedir?

Son durum; babamın açmış olduğu yeni hesabının, hesap açıklaması ve fotoğrafına kadar aynısı olan bir hesabı bizim hesabımızı kapattıran kişi tarafından açmasıyla birlikte sorunlu kişinin, sorununun tamamıyla babamla olduğunun kanısına vardık. Ve bu da yetmiyormuş gibi babamın yeni açtığı hesabı da şikayet ederek kapattırdı.

Tatilde olduğumuz ve benim İstanbul'a üniversite mezuniyeti ve diğer işlemler için gelmemden dolayı savcılığa gidemedim. Ancak memlekette olan babamı her gün ısrarla arayarak savcılığa gitmesini sağladım.

17 Haziran Pazartesi günü babam savcılığa suç duyurusunda bulunmaya gitti ve savcılıkta siber suçlar bölümüne yönlendirildikten sonra gerekli işlemleri gerçekleştirerek suç duyurusunda bulundu.

Şu an için bir haber yok, ancak babamın bu olaylarla alakalı danıştığı bir avukat arkadaşı daha önce bu ve benzeri olayların yaşandığını, bu tarz Instagram ve diğer sosyal medya uygulamalarının Türkiye Cumhuriyeti Savcılığı'na "Sizin ülkenizde adalet yok" vb. söylemlerde bulunarak savcılığın talep ettiği bilgileri vermediğini söylemiş.

Ne kadar doğrudur ne kadar yanlıştır hep birlikte göreceğiz, umarım bu tarz çirkin ve ahlaksız hareketlerde bulunan bu şahıs bir an önce bulunur ve dava sonuçlanır.
Hocam son durum nedir?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı