Instagram hesabını sürekli kapattıran kişileri şikayet etme

ozsoi

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Uçak ve Uzay Mühendisi
Merhabalar, benim ve ailemin (annem, babam, ablam) şahsi Instagram hesaplarımızı ele geçirmeye çalışma ve bir saldırı söz konusu. Hepimizin hesapları bu saldırıları yapan kişi veya kişiler yüzünden bloke edilmiş durumda. Çünkü bu kişi veya kişiler düzenli olarak hesaplarımızı kapattırmak veya ele geçirmek için şikayet ediyorlar. Instagram da ne hikmetse yıllardır kullandığımız, onlarca paylaşımımız olan bu hesapları şikayet edildi diye kapatıyor ve kimin veya kimlerin şikayet ettiğini de bize söylemiyor.

Şahsım ve aile bireylerimle uğraşan bu kişi veya kişilere hukuki yoldan nasıl bir yaptırımda bulunabilirim?

Bu konular hakkında bilgisi olan veya daha önceden bu tarz şeyler yaşamış olanların konuyu aydınlatmasını bekliyorum. Teşekkürler.
2019-06-02%2017.07.29.jpeg
2019-06-02%2017.10.11.jpeg

Biraz saçma ama bugün bu olayın aynısını yaşayan üç farklı arkadaşım var. 2012-2013 den beri kullandıkları hesapları saçma sapan bahanelerle kapatılmış durumda. İnstagramın kendisinde mi bir problem var acaba.

Instagram'a mail atın öncelikle belki bir neden öğrenebilirsiniz.

İlk önce o yolu düşündüm ancak Instagram'ın destek mail adresini bulamadım. Instagram'da yardım ve destek kısmından da yalnızca kullanıcı adını bildiğimiz hesapları şikayet edebiliyoruz, yani bizim hesapları şikayet etmeleri gibi.

Instagram'ın destek mail adresini biliyorsanız veya bulabilirseniz atarım.

Yorumunuz için teşekkürler.
Instagram'a mail atın öncelikle belki bir neden öğrenebilirsiniz.

İlk önce o yolu düşündüm ancak Instagram'ın destek mail adresini bulamadım. Instagram'da yardım ve destek kısmından da yalnızca kullanıcı adını bildiğimiz hesapları şikayet edebiliyoruz, yani bizim hesapları şikayet etmeleri gibi.

Instagram'ın destek mail adresini biliyorsanız veya bulabilirseniz atarım.

Yorumunuz için teşekkürler.
[email protected] bulabildiğim kadarıyla. Ayrıca uygulamadan da geri bildirim bırakılabileceği yazıyor. Net bir adres istiyorsanız bulabildiğim adres bu.

Yukarıda da belirttiğim gibi uygulama içerisinden bizim yaşadığımız olayı şikayet edebileceğimiz bir şikayet sistemi yok, hep kategorilere ayırmışlar ancak hiçbirisi bizim durumumuza uymuyor.

Çok teşekkürler değerli yorumunuz için, en kısa sürede bu mail adresiyle iletişime geçeceğim.
[email protected] bulabildiğim kadarıyla. Ayrıca uygulamadan da geri bildirim bırakılabileceği yazıyor. Net bir adres istiyorsanız bulabildiğim adres bu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı