Instagram hikayem yüzünden okul hakkımda soruşturma başlatacağını söyledi

Konuyu dün gördüm ama yazmak istemedim. @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE bu konuda daha bilgilidir ama benim bildiğim kadarıyla sosyal medyada bir öğretmene hakaret etmek disiplin suçu. Okula hakaret de sanırım okul itibarını düşürmekten disiplin cezası. Değilse bile öğretmene hakaret ile aynı kefede tutuluyordur ve tutulması da lazım bence.

Bu konuya yazdım da boşa yazdığımı düşündüm. Konu sahibi arkadaşı destekleyenler de çıktı, kimse kusura bakmasın ama birkaç liselinin tribinden başka bir şey değil bu mevzu. Okulun kurallarına uyamıyorsanız geçin açık liseye, okuldaki eğitimcileri de uğraştırmayın. Kendiniz de uğraşmayın.

E
Evet öyle. Zamanında bir arkadaşım ile sövüşmüştük facebook üzerinde. Arkadaşım ile sövüştüğümüzde bile neredeyse disipline gidiyorduk.

E

Evet öyle. Zamanında bir arkadaşım ile sövüşmüştük facebook üzerinde. Arkadaşım ile sövüştüğümüzde bile neredeyse disipline gidiyorduk.
Gider normal. Siber suçlar ile ilgili oluyor sanırım hayal meyal anımsadım.

Tekrar yazıyorum, Allah öğretmenlere sabır versin. Öğrenciler eğitim için mi gidiyor yoksa "AĞZI BOZUK BİR ŞEKİLDE ORAYA BURAYA LAF MI ETMEYE GELİYOR"?

Çocuğun haklı olduğu yok zaten. Fütursuzca sanal alemden küfür ediyor.

Ancak storyde kendisi hocanın da şort giydiğini iddia ediyor. Bu doğru ise hoca da çocugun yarısı kadar haksızdir. Nitekim kıyafet konusunda hocalara da bi bakmak lazım.

Okula normalde öğretmen takım elbise ile gider. Yazılı olmayan bir kuraldır. Okul sözde "resmi kurum"dur. Ha, kravat sevmezsin ceket ve gömlek giyersin hatta en kötü beyaz önlük ve gömlek giyip gelirsin. Ancak okula gezmeye giden adam gibi gelen rahat çok hoca var. Ki çocuğun dediği gibi şort giymiş ise hoca şikayet dahi edilmeli.

Disiplin olursun o net belkide okuldan atılırsın ama sanmıyorum dava yiyecegini ayrıca hikayende böyle birsey yazman zaten baştan hata tahmin etmeliydin seni müdüre söylemelerini son olarakta kesin olmaz ama hukuki bi işlem baslatılabilir

Konu sahibini savunanlar... Yaşlarının küçük olduğunu düşünüyorum artı kendileri de böyle yapıyorlar sanırım. Örneğin, çok güzel bir proje ödevi yaparsın. Ya da bir arkadaşının boğazına bir şey kaçar, heimlich manevrası yapar kurtarırsın. Herkes seni takdir eder. Lakin bu yaptığın terbiyesizlik, saygısızlıktan başka bir şey. Bunun takdir edilecek tarafı nerede?
İnşallah ceza alırsın. Pişman olacaksın lakin iş işten geçmiş olacak o zaman.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…