Instagram mesajlardan trojan bulaşır mı?

Yasoman

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese iyi akşamlar. Kısa süre önce Instagram üzerinden mesaj yoluyla fotoğraf ve video aldım. Bana bunları yollayan kişi virüs ile telefonuma erişim sağlayıp bilgilerimi ele geçireceğini söyledi. Sizce böyle bir şey mümkün mü? Sadece açıp izledim ve sildim. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Öncelikle herkese iyi akşamlar. Kısa süre önce Instagram üzerinden mesaj yoluyla fotoğraf ve video aldım. Bana bunları yollayan kişi virüs ile telefonuma erişim sağlayıp bilgilerimi ele geçireceğini söyledi. Sizce böyle bir şey mümkün mü? Sadece açıp izledim ve sildim. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Bir şey olmaz. Engelleyin geçin ama sakın bir şey indirmeyin yapmadınız değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir şey olmaz. Engelleyin geçin ama sakın bir şey indirmeyin yapmadınız değil mi?

Hayır sadece gönderdikleri fotoğraf ve videoyu açıp izledim hepsi bu. Engellemekle kalmadım bana ulaşamasınlar diye hesabı bile kapattım.

Link ile bir şey indirdiysen mümkün. Onun dışında mümkün değil.

Hayır indirmediğime eminim ama pek bilgim olmadığı için sürekli tedirginlik yaşıyorum. Sonuçta telefon artık hayatımızın yarısını kapsıyor.

.MP4 uzantıysa mümkün değil.

İnternette çok fazla kafa karıştıran bilgi var o yüzden tedirginim. Normal fotoğraf ve video gibiydi bir şey indirmedim.

@Yasoman gergin olmanızı gerektirecek bir durum olduğunu düşünmüyorum. Telefona antivirüs programı yükleniyor mu bilmiyorum. Yükleniyorsa yükleyebilirsiniz.

Google Play'den Kaspersky, Avast, Malwarebytes gibi uygulamalar indirip taradım ancak bir şey çıkmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Recep Baltaş @Yener K.

Bilginize ihtiyacım var @Murat5038 size Instagram'dan ulaşmaya çalıştım ama henüz ulaşamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

@Lıterhf sizin düşünceleriniz nelerdir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı