Instagram ve Facebook reklamları ile satış yapmak

safakinho

Decapat
Daha fazla  
Selam. Yeni bir Online giyim mağazası oluşturuyoruz. Şimdilik tişört, sweatshirt ve hoodie üretiyoruz. Toplam 500 adet ürünümüz var. Ürünlerin fiyatı aşağı yukarı tişört 200TL, sweatshirt 400TL, hoodie 550-600TL gibi olacak. Şimdi bu ürünleri Instagram ve Facebook reklamlarıyla kendi web sitemiz üzerinden satmak istiyoruz ama bu yöntem bize yeterli geliri getirir mi emin değiliz.

Sizce yeni kurulmuş bir Online mağazanın tanıtımı için Instagram, Facebook ve Google reklamları yeterli olur mu? Yoksa Trendyol gibi pazar yerleri şart oğlu şart mı dersiniz? Kimle konuşsam öyle diyor çünkü. İhtiyatlı düşünüp ilk aylar satış yapamayız, ürünler elimizde kalır vs. gibi düşünüp en kötüye en azından kafa olarak hazırlıyoruz kendimizi ama bir yandan da sosyal medyada reklam verirken cebimizdeki parayı da bitirmek istemiyoruz.

Trendyol ile ilgili bir ön yargım var ki şöyle; insanların Trendyol'u sadece indirim ve ucuz ürün kovaladıkları bir alan gibi görüyorum nedense (en azından giyim ürünleri için). Hal böyle olunca 600 liralık bir Hoodie'yi Trendyol'da kolayca satamayız diye düşünüyorum. Düşüncem tamamen zırva da olabilir bilmiyorum. Ama sonuç olacak Trendyol'a girsek bile sosyal medyada reklam vererek web sitemize trafik almak durumundayız ve çok para harcatır mı merak ediyorum. Daha önce yapmış veya halihazırda sosyal medyada reklam verip satış yapan insanlar tecrübelerini ve fikirlerini iletebilirlerse çok mutlu olurum. Herkese kolay gelsin.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı