Instagram yorumu davalık olur mu?

SiritoxX

Hectopat
Daha fazla  
Instagram'da, attığım masum bir yorumun altına durduk yere kadının biri beni linçlemeye ve alaycı davranmaya başladı.
Olay sonra büyüdü ve kadın bayağı bildigin küçümseye küçümseye yorumlar atınca ben de sinirlenip 2 tane hakarete girebilecek kelimeler içeren bir yorum attım.
Ben saygılı konuştukça o daha da saygısızlaştı, sonra birden patladım ve o hakaret içeren yorumu o şekilde attım.
O da dava edeceğim falan demeye başladı, en fazla ne olur?

Bayan dememe bile laf etti yani düşünün artık kadının nasıl bir insan olduğunu...
Ben de bayan dememe laf ettiği için karı falan dedim sinirlenip çünkü kibarlıktan saygıdan anlamıyor.
Düzgün bir şekilde konuşuyorum yine beni aşağılıyor ama yorumlarında ağır bir hakaret yoktu, dava edebilir mi?

Dosya Ekleri

• e73c3317-deed-4cf2-bc2e-2da467de0ee2.jpg
    e73c3317-deed-4cf2-bc2e-2da467de0ee2.jpg
    43,7 KB · Görüntüleme: 112
Son düzenleyen: Moderatör:
Instagram'da, attığım masum bir yorumun altına durduk yere kadının biri beni linçlemeye ve alaycı davranmaya başladı.
Olay sonra büyüdü ve kadın bayağı bildigin küçümseye küçümseye yorumlar atınca ben de sinirlenip 2 tane hakarete girebilecek kelimeler içeren bir yorum attım.
Ben saygılı konuştukça o daha da saygısızlaştı, sonra birden patladım ve o hakaret içeren yorumu o şekilde attım.

Bayan dememe bile laf etti yani düşünün artık kadının nasıl bir insan olduğunu...
Ben de bayan dememe laf ettiği için karı falan dedim sinirlenip çünkü kibarlıktan saygıdan anlamıyor.
Düzgün bir şekilde konuşuyorum yine beni aşağılıyor ama yorumlarında ağır bir hakaret yoktu, dava edebilir mi?

Bir şey çıkmaz muhtemelen hocam. Ama karşıya bağlı.

Sanmıyorum seni tahrik etmiş. Ayrıca "koyduğum karısı" demişsin. Bence ucu açık olduğu için bir şey olmaz. Ayrıca bunların %90'ı içi boş tehdit oluyor.

Yani önemli birisi değilse hakaret davasının pekte bir önemi yok. Büyük ihtimalle de korkutmak için palavra sıkıyor.

Dava falan açmaz insanlari korkutuyor kendisi günde bir sürü kişiye hakaret eder kendisine edilince "seni dava edeceğim" der etse bile bir sonuç çıkmaz bence.

Sorun olmaz gibi.

Ayrıca tahrik etmiş, Bu da bir suç.

Hocam meta verileri vermiyor diye neye dayanarak söylüyorsunuz Instagram üzerinden tonla dava var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunlar evlenip hayatından memnun olmayan insanlar. Sopanın ucu illahi bir tarafa dokunuyor ya eşine ya çocuğuna ya da bu şekilde yorumlardan bizlere.

Bir şey olacağını sanmam fakat dikkat etmeniz gerekiyor. Bir şey olursa da çok ilerlemez hapis falan yatmazsınız böyle bir şey için.

Yeni konular

Geri
Yukarı