Instagram'a gönderi atınca kalite düşürüyor

jkmen

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, Instagram üzerinden Reels'ler vesayri atıyorum. Güzel bir profil yapayım diye Adobe Photoshop'a girdim ve hazırladım; fakat profilimi değiştirince kalite çok fena değişti. Aynı şey post atarken de olmakta, tasarımı güzel yapıyorum ancak kalite Instagram'da hüsran.
Ayarlarım aşağıda.

logoayarlari.png

Arkadaşlar merhaba, Instagram üzerinden Reels'ler vesayri atıyorum. Güzel bir profil yapayım diye Adobe Photoshop'a girdim ve hazırladım; fakat profilimi değiştirince kalite çok fena değişti. Aynı şey post atarken de olmakta, tasarımı güzel yapıyorum ancak kalite Instagram'da hüsran.
Ayarlarım aşağıda.

Eki Görüntüle 2183289
Çözünürlükleri telefona uygun şekilde yapın. Bir de dosya yüksek olduğundan da kaynaklanıyor olabilir.

Hikaye ya da Reels atıyorsanız 9:16 oranında 1080x1920 çözünürlüğünde atmanız gerekiyor. Eğer normal post atıyorsanız da çözünürlükler postun durumuna göre değişiyor. Görseldeki gibi. Ben paylaşım yaparken bu çözünürlük değerlerini kullanıyorum ve bu hangi cihazdan paylaşım yaparsam yapayım kalite düşmüyor.
IMG_20240501_010204.jpg

Hikaye ya da Reels atıyorsanız 9:16 oranında 1080x1920 çözünürlüğünde atmanız gerekiyor. Eğer normal post atıyorsanız da çözünürlükler postun durumuna göre değişiyor. Görseldeki gibi. Ben paylaşım yaparken bu çözünürlük değerlerini kullanıyorum ve bu hangi cihazdan paylaşım yaparsam yapayım kalite düşmüyor.Eki Görüntüle 2183303

Profil fotoğrafını bir deneyeyim, sonrasında dönüş yapacağım.

Hikaye ya da Reels atıyorsanız 9:16 oranında 1080x1920 çözünürlüğünde atmanız gerekiyor. Eğer normal post atıyorsanız da çözünürlükler postun durumuna göre değişiyor. Görseldeki gibi. Ben paylaşım yaparken bu çözünürlük değerlerini kullanıyorum ve bu hangi cihazdan paylaşım yaparsam yapayım kalite düşmüyor.Eki Görüntüle 2183303

Maalesef yine güzel bir sonuç vermiyor. Hatta 800x800 profil fotoğrafı daha iyi görüntü çıkardı.

Son düzenleme:
Profil fotoğrafını bir deneyeyim, sonrasında dönüş yapacağım.

Maalesef yine güzel bir sonuç vermiyor. Hatta 800x800 profil fotoğrafı daha iyi görüntü çıkardı.
Orada yazan profil fotoğrafı değerini ben hiç denemedim. Post ve hikaye konusunda sıkıntı yaşamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı