Instagram'da artan zorbalıklar hakkında bir eleştiri

@bertony Saldırı gibi algılama dediğimi. Benim yorumum da bir nevi ilgi çekme amaçlı olmuş oluyor. Herkes birilerinden ilgi çekmek için bir şeyler yapıyor. Diğer türlü kendi başına kalırsın. Bunun ayarını tutturmak mesele. Dozajı kaçırıp birine hakaret edenlerden bahsetmişsin ama onlar da hakaret ederek kendi gibi düşünenlerden prim kasıyor. Toksik olmamak önemli.

Kötü söz sahibinindir. Birisine zarar vermeyi hedefleniyorsa akıl yolu ile zayıf yerinden vurulur. Hakaret eden küçük yaştaki çocukların küfürleri sizin ailenizdeki o küfürün niteliğindeki insanlar yapmaz.

Z kuşağı ülkenin geleceğidir. Mesela ben sayısalcı olan ve mühendislik isteyen terbiyeli bir ailenin üyesiyim. Ne oldu Z kuşağıyım diye libidom tavan yapıp, sosyal medyada insanları rahatsız mı ettim? En yakın zamanda kuşaklar arası çatışmayı bırakın.
Dostum ben 20 yaşımdayım, BAZI diyerek bizi ayırdım o kesimden zaten, ancak gerçekten libidodan kafayı yiyen kızlara obje gözüyle bakan büyük bir kitle var.

Yahu Instagram'ın mucidi amerikalılalar bile kullanmıyor Instagram'ı ama bizim batı yalakası batı dönmesi insanımız maalesef Instagram hastası midem bulanıyor.

Ben bu yaşımda olgunsam, benim yaşımdaki başka birisi olgunlaşamamışsa emin ol daha bir şey olmaz çünkü bahsettiğim kişiler 13-14 değil 20+ yaşındaki insanlar. Onlar öyleler ve öyle kalacaklar "Kİ" örnekleri de var sosyal medyayı silah olarak kullanan günlük hayatlarında kızlara bakıp öf püf yapan tipler.

@bertony saldırı gibi algılama dediğimi. Benim yorumum da bir nevi ilgi çekme amacı. Herkes birilerinden ilgi çekmek için bir şeyler yapıyor. Diğer türlü kendi başına kalırsın. Bunun ayarını tutturmak mesele.

Psikolojik olarak evet, herkes ilgi çekmek için bir şeyler yapar. Bu doğru.

Fakat ilgi çekmek uğruna insanlara zarar veren, rahatsız eden, kadınları taciz eden, küfür eden, sadece bu amaç uğruna fake hesap açan 'kriminal'tiplere prim vermeyelim lütfen.

Ve şimdi tekrar okuduğumda tekrar fark ettim. Bu tarz insanlara hiçbir şekilde cevap verilmemesi, tepki gösterilmesi ve sadece engellenilmesi.
Çünkü ilgi çekmek için yaptıkları hareketlere istenen ilgi ve tepkiyi göstermek en mantıklısı. Doğru.

Ama bence farkındalık olması için yazdım başka bir amacım yok hocam.
Sabahtan akşama kadar Instagram'da bir yukarı bir aşağı kaydırıp saçma sapan hareketlerde bulunan kullanıcıların dikkatli olması, düzgün davranışları geçtim insanlara küfür, hakaret ve diğer iğrenç davranışlarda bulunmaması gerektiğini, bu durumun adli bir vakaya dönüşebileceğini belirtmek isterim hocam.

Son düzenleme:
Son derece katıldığım bir konu. Sadece Instagram değil sosyal hayatın maalesef büyük bir parçası olmuş bir durum. Genel tabiriyle "Z kuşağı" diye adlandırılan kişilerin oluşturduğu ve maalesef tüm kuşağa yapılan eleştiri. Yaşım nedeniyle bir Z kuşağı üyesiyim. Z kuşağının büyük çoğunluğu ile kafam uyuşmuyor. Bunda bir önceki nesil olan ebeveynlerin de payı var. Çocuğun yetiştirilmesi en önemli hususlardan. Ha, yetiştirilip kendini bozan da elbet vardır ama daha nadir.

Ben bu yaşımda olgunsam, benim yaşımdaki başka birisi olgunlaşamamışsa emin ol daha bir şey olmaz çünkü bahsettiğim kişiler 13-14 değil 20+ yaşındaki insanlar. Onlar öyleler ve öyle kalacaklar "Kİ" örnekleri de var sosyal medyayı silah olarak kullanan günlük hayatlarında kızlara bakıp öf püf yapan tipler.

Ben bu kadar iğrenç ve problemli yazılar yazan insanların genel olarak 20 yaş üstü, yetişkin denilebilecek insanlar olduğunu düşünüyorum.
Ayrıca 18 yaş üstü insanlar yasalarımıza göre 'yetişkin'dirler. 15 yaşındaki bir çocuğun ilgi çekmek adına çok adice yazılar yazdığını düşünmüyorum.
Öyle küfür etti abisi, ablası özür dilesin geçsin diye bir şey yok artık.
Küfür, hakaret, taciz ve diğer iğrenç bir şeye maruz kalınca direkt şikayetinizi yapın.
İnternette kadın avcılığına düşüp,her türlü pislik davranışları sergileyenler bu eklediğim basit 'hipergami' örneğini incelesinler.
Hipergami bu dünyanın kanunu.Ve bu tipler buradaki görselde en alt seviyedekiler :)

Dosya Ekleri

• hipergami.jpg
    hipergami.jpg
    66,8 KB · Görüntüleme: 18
Reelde kedi olan herkes, sosyal medyada aslan / kaplan kesiliyor. Sosyal medyadaki profillerinden bahsetmiyorum bile, herkes az - çok biliyordur zaten öyle tipleri.

Yeni konular

Geri
Yukarı