İnstagram'da edilen küfürden dava edilir miyim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dava etme hakkına sahip bile olsa seni dava etmeyecektir. Genellikle kendilerine yediremeyip karşıdaki kişiye korku salma amacıyla böyle kelimeler kullanıyorlar. Boşuna korkma dostum.

Hocam soyismim de yazıyor. Ama onunda suçu var. Değişik değişik şeyler yazdı fotolar gönderdi. Ne yapacağım ben? Hapse mi gireceğim şimdi? Para cezası da çok mu gelir? Durumumuz da çok yok.

Karşı tarafdan bahsediyorum karşı tarafın isim ve soyismi yazmıyorsa suç unsuru yok.

Merhaba. Instagram da bir kız bana mesaj yazdı. Niyetini anladım. Sonra bende ona küfür edip engelledim. Küfür de çok da küfür sayılmaz yani. Her gün okullar da oyunlar da kullanılan laflar. Sonra bu kız bana seni dava edeceğim avukatımı aradım dosya oluşturdum yarına evine kağıt gelecek siber suçlardan sapık falan diyor. Esas kendi sapık hep kendi saçma sapan şey yazdı. Sonra bende hemen engelledim bunu. Gerçekten dava falan edebilir mi?
Seni kandırıyor bence korkutma amaçlı.

Sıkıntı çıkmaz benim görüşüme göre.Ne küfürler dönüyor bu sosyal medyada iki ettiğin küfür için uğraşacak kadar takıntılı değildir.

Merak etmeyin öyle olmanız için o kişinin çok tanınması ve onun hiç küfür etmemesi lazım.
Küfür etmedi ama sapık sapık şeyler dedi. Birde 4000 takipçisi falan var.
Sıkıntı çıkmaz benim görüşüme göre.Ne küfürler dönüyor bu sosyal medyada iki ettiğin küfür için uğraşacak kadar takıntılı değildir.
İnşAllah öyledir hocam. Çünkü yani bu ettiğim küfür de hergün okulda ortam da kullanılıyor. Arkadaşlarım da hep bana böyle yazıyor. Ben onları şimdi dava mı ediyorum. Birde bana şimdi avukatımı arıyorum dedi.

Küfür etmedi ama sapık sapık şeyler dedi. Birde 4000 takipçisi falan var.
Oğlum 4.000 takipçisi varsa yürüsene kıza. Niye küfür edip engelliyorsun. Direkt engelle.

4.000 bot da fazla paraya mal olur.
Tyler Durden falan mısın da 4.000 takipçili Rus kızlar sana yazıyor?

Neyse bir şey olmaz korkutmak amaçlı demiştir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı