Instagram'da Reels videoları kasıyor

Vipjavx

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle selam. General Mobile GM5 Plus [custom miui10.2rom] kullanmaktayım. Cihaz rootlu. Instagram'da Reels videoları izlediğimde bazen inanılmaz derecede takılıyor. Fakat YouTube'da 1080*60 video izlerken takılmıyor. Instagram'ın modlu versiyonunu kullanıyorum. Geliştirici seçeneklerinden video ayarları kısmından bu sorunu çözebilir miyim?

Ayrıca bu sorun instagram'ın modsuz versiyonunda da vardı ve cihazın orijinal romunda da aynı problem vardı.
Arkadaşlar öncelikle selamlar. General Mobile gm5 plus [custom miui10.2rom] kullanmaktayım. Cihaz rootlu. Instagram'da reels videoları izlediğimde bazen inanılmaz derecede takılıyor. Fakat YouTube 'da 1080*60 video izlerken takılmıyor. İnstagram'ın modlu versiyonunu kullanıyorum. Geliştirici seçeneklerinden video ayarları kısmından bu sorunu çözebilir miyim?

Benim telefonda pil tasarufu açınca bu sorunla karşılaşıyorum, pil tasarrufu açıksa kapatın büyük ihtimalle çözülür.
Pil tasarrufunu kapalı bir şekilde kullanıyorum. Çoğunlukla telefon şarj aletine bağlı kalıyor zaten 😂 ayrıca kernel toolkit uygulamasından cihazın vereceği maksimum performansı ayarlıyorum. Ve ramexpander kullanmaktayım 3 GB da sanal belleği var cihazın

Hocam MIUI çok dandik bir ROM ben 3 defa MIUI telefon sahibi olsum Redmi S2, Note 8 Pro ve Note 10s
S2'nin MIUI 12 sürümünde bazı Reels videoları kapkara oluyor ve hiçbir şey gözükmüyordu Note 8 pro da MIUI12,5 sürümünde Reels videosunun sesi vardı görüntü donuyordu ve Note 10s MIUI 13 sürümünde Instagram Reels'leri yine Note 8 Pro'daki gibi donuyor
Tavsiyem Google Pixel yani saf Android ROM'u kurmanız.
Birde MIUI düşük şarjda çok kasıyor ve batarya anında bitmeye yemin etmiş gibi hemen bitiyor.

Hocam MIUI çok dandik bir ROM ben 3 defa MIUI telefon sahibi olsum Redmi S2, Note 8 Pro ve Note 10s
S2'nin MIUI 12 sürümünde bazı Reels videoları kapkara oluyor ve hiçbir şey gözükmüyordu Note 8 pro da MIUI12,5 sürümünde Reels videosunun sesi vardı görüntü donuyordu ve Note 10s MIUI 13 sürümünde Instagram Reels'leri yine Note 8 Pro'daki gibi donuyor
Tavsiyem Google Pixel yani saf Android ROM'u kurmanız.
Birde MIUI düşük şarjda çok kasıyor ve batarya anında bitmeye yemin etmiş gibi hemen bitiyor.
Verdiğin bilgiler için teşekkürler dostum. Gm5 plus'ta baktığım yorumlara göre en stabil romun bu olduğu söyleniyordu. Aslında güzel fakat tek bu sıkıntısı var. Böyle devam ederse pixel romuna geçiş yapabilirim.

Verdiğin bilgiler için teşekkürler dostum. GM5 Plus'ta baktığım yorumlara göre en stabil ROM'un bu olduğu söyleniyordu. Aslında güzel fakat tek bu sıkıntısı var. Böyle devam ederse pixel ROM'una geçiş yapabilirim.

Bence gözün kapalı geç.
Bizim evde herkes MIUI cihaz kullanıyor evde 100 Mbps net var ama telefonlar maksimum 40 alıyor en yenisi de en eskisi de aynı şekilde. Çok gereksiz bir UI. APK kurmak istediğinde desteği olmayan uygulama kurulmuyor ama pixel ROM'unda destek olmasa bile kuruluyor.

Aynı sorunu aynı cihazda yaşıyordum. Sıkıntının temel sebebi aşırı ısınma sonucu işlemcinin big çekirdekleri kapatarak litte çekirdeklere en düşük frekansta yük bindirmesi idi.

Şu uygulamayı yükleyip 1 dk test yapın ardından ekran görüntüsü atın.

Aynı sorunu aynı cihazda yaşıyordum. Sıkıntının temel sebebi aşırı ısınma sonucu işlemcinin big çekirdekleri kapatarak litte çekirdeklere en düşük frekansta yük bindirmesi idi.

Şu uygulamayı yükleyip 1 dk test yapın ardından ekran görüntüsü atın.
Dostum merhaba. Programı indirip testi yaptım. Gördüğüm üzere big core'ların hiçbiri çalışmıyordu. Kernel toolkit'ten baktığımda ise core'ları enable edemiyorum. Galiba şarj olduğu için açamadım. Ama daha önceki zamanlarda bu 4 büyük çekirdeğin dördünün de en yüksek frekansta çalıştığı zaman (1516MHz) da aynı problemi yaşıyordum.

Farklı bir çözüm yolu var mıdır acaba?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-12-16-03-25-46-062_skynet.cputhrottlingtest.png
    Screenshot_2022-12-16-03-25-46-062_skynet.cputhrottlingtest.png
    187,1 KB · Görüntüleme: 51
Aynı testi soğuk ortamda deneyin derim.

Kernel Manager üzerinden açılmaması ayrı bi' sıkıntı. Ben de bu sorunu yaşıyordum işlemci 80 derecelere çıkıyordu. Telefonun anakartının arkasına macun sürdüm yine geçmedi. En son bu şekilde satıp yeni telefon aldım.

Aynı testi soğuk ortamda deneyin derim.

Kernel Manager üzerinden açılmaması ayrı bi' sıkıntı. Ben de bu sorunu yaşıyordum işlemci 80 derecelere çıkıyordu. Telefonun anakartının arkasına macun sürdüm yine geçmedi. En son bu şekilde satıp yeni telefon aldım.

Dostum merhaba ben bu telefona aynı dediğin şeyi yaptım telefonun işlemci kısmına termal macun sürdüm hatta bunla yetinmeyip başka bir gm5 plus'tan söktüğüm metal batarya kapağını da işlemci üstüne yerleştirdim biraz etkisi oldu ama çok az bir etki bu yani. Ben de satmayı isterim ama evde iPhone se 2016 var ekranı bozuk, 5s var aynı ekran gidik. Bazı ikinci el alım satım platformlarına koydum telefonları ama mesaj atan olmadı. Malumunuz tr'de sıfır ürün almak imkansız gibi bir şey oldu artık hele ki öğrenci iseniz. Biz de böyle mucitlik peşindeyiz işte😂😂 yorumların için teşekkürler.

Yani şu metali buraya koyan kimse yoktur bu nasıl telefon arkadaş soğutamıyoruz ya😂

Dosya Ekleri

• IMG_20221219_000957.jpg
    IMG_20221219_000957.jpg
    85,1 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı