Instagram'da takip ettiğim hesabın hareketleri neden görünmüyor?

erkanlu

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,

Instagram'da takip ettiğim bir hesabın hareketlerini göremiyorum. Bazen hareketlerde görünüyor sonra kayboluyor. Diğer takip ettiğim kişilerde bu durumla karşılaşmadım. Başka bir Instagram hesabımda sadece bu hesabı takip ediyorum fakat yine bu hesabın hareketlerini göremiyorum.

Örneğin bu hesap saat 1'de bir fotoğraf beğenmiş listede görünüyordu. Sonra 7'de başka bir fotoğraf beğenince önceki silinmiş bu eklenmiş. Denemek için başka bir hesabı takip ettiğimde dün beğendiği fotoğraflar ve 5 gün önce takip ettiği kişiler görünüyor.

Bu sorun neyden kaynaklanıyor olabilir? Hareketleri kapatma vs. gibi bir seçenek mi var?

Instagram>Profil>Ayarlar>Gizlilik ve Güvenlik>Hareket Durumu>Hareket Durumunu Göster
Kişi tarafından bu ayar kapatıldıysa göremiyorsundur büyük ihtimal.
Yanıtın için teşekkürler. Bu sadece DM için geçerli değil mi? Açıklamalarda öyle yazıyor en azından. Eğer bu seçenek gerçekten bu durumu engelliyorsa hiç bir beğeniyi vs. bu listede göstermemesi gerekmez mi?

Merhaba, demek istediğinizi anladım. Ben bunu kontrollü olarak bilinçli bir şekilde yapıyorum. :D Instagram beğendiğiniz son 8 fotoğrafı arkadaşlarınıza gösterir. Eğer bu beğendiğiniz son 8 fotoğrafın en sonuncularının profili kapalıysa aynen dediğiniz gibi hiç bir şey beğenmemiş gibi hiç bir şey göstermez. Yani kişinin son beğendiği fotoğraflar takip ettiği bir profile aitse ve o profil de kilitliyse, instagram o ve ondan önce beğendiği hiç bir şeyi beğendiği kişinin profili kapalı olduğu için göstermiyor. Umarım anlatabilmişimdir. Yine aklınıza bir şey takılırsa sorabilirsiniz.

@oktaycavus Daha önce o hesaba DM atmadığım için hiç bir şekilde görünmüyor.

@Mert A Yanıtınız için teşekkürler. Anladığım kadarıyla bu hesabın saat 1'de beğendiği fotoğraf herkese açık olduğu için bana göründü. Fakat saat 7'de beğendiği fotoğraftan önce beğendiği fotoğraf veya fotoğraflar gizli olduğu için saat 1'de beğendiği fotoğrafın bildirimi de listeden silindi ve saat 7'de beğendiği herkese açık fotoğrafın bildirimi listeye eklendi. Doğru mudur?

Böyle ise algoritma çok saçma değil mi? Zaten gizli hesabın fotoğrafını göremiyoruz. Listedeki görebildiğimiz fotoğrafların vs. bildirimini silmesine ne gerek var :)

Bir de bu durum yorum beğenileri, takip etme vs. için de geçerli mi? Diyelim ki 2 saat önce bir yorumu beğenmiş veya birini takip etmiş, 10 dk önce de gizli bir hesabın fotoğrafını beğenmiş bu yorum beğenisi ve takip bildirimi de listeden siliniyor mu?

@oktaycavus Daha önce o hesaba DM atmadığım için hiç bir şekilde görünmüyor.

@Mert A Yanıtınız için teşekkürler. Anladığım kadarıyla bu hesabın saat 1'de beğendiği fotoğraf herkese açık olduğu için bana göründü. Fakat saat 7'de beğendiği fotoğraftan önce beğendiği fotoğraf veya fotoğraflar gizli olduğu için saat 1'de beğendiği fotoğrafın bildirimi de listeden silindi ve saat 7'de beğendiği herkese açık fotoğrafın bildirimi listeye eklendi. Doğru mudur?

Böyle ise algoritma çok saçma değil mi? Zaten gizli hesabın fotoğrafını göremiyoruz. Listedeki görebildiğimiz fotoğrafların vs. bildirimini silmesine ne gerek var :)

Bir de bu durum yorum beğenileri, takip etme vs. için de geçerli mi? Diyelim ki 2 saat önce bir yorumu beğenmiş veya birini takip etmiş, 10 dk önce de gizli bir hesabın fotoğrafını beğenmiş bu yorum beğenisi ve takip bildirimi de listeden siliniyor mu?
Sistem saat süresi de şöyle işliyor. Mesela 10:00 bir fotoğraf beğendiniz herkese açık. Bunu herkes görüyor tek fotoğraf olarak ve 8 saat güncel olarak kalıyor. Güncel olarak kalmak şöyle oluyor. Siz 17:30’da bir fotoğraf daha beğenince herkese açık olan, bu sefer önceki fotoğrafla beraber yeni beğendiğiniz çıkıyor yani sabah 10:00’da beğendiğiniz fotoğrafı da güncel olarak kaldığı için ekliyor ve 17:30’da tek fotoğraf beğenmesine rağmen sabahki de yanında yeni gibi gözüküyor.
Sorunuza gelirsek, saat 1’de herkese açık olan fotoğraflar beğenmiş ve bu fotoğraflar sizde gözükmüş. Saat 7’de profili kapalı fotoğraflar beğendiği için saat 1’den güncel olanlarda bunların yanına eklenmiş ama siz bu yeni beğendiği profili takip etmediğiniz için sizden bildirimi tamamen siliyor.
Mesela X ve Y.
X o kişi, Y beğeni attığı kapalı profil.
X 1’de herkese açık bir fotoğraf beğeniyor ve 7’de Y nin fotoğraflarını beğeniyor. Instagram 1’de beğendiği gönderileri de buna ekleyerek tekrar yayınlıyor ama siz Y’yi takip etmediğiniz için 1’de ki bildirim sizden direk siliniyor ve Y’nin fotoğraflarının olduğu yeni bildirimi göremiyorsunuz. Eğer siz de Y’yi takip etseydiniz, profili kapalı olsa da o bildirimi siz de görebilirdiniz. Yani X aslında sadece profili kapalı olan birinin değil aynı zamanda sizin takip etmediğiniz birinin fotoğraflarını beğeniyor. X ve Y’nin ortak arkadaşları yeni bildirimi görebiliyorlar.

@Mert A Vakit ayırıp detaylı bir şekilde yazdığın için teşekkürler. :) Az önce gizli bir hesabın gönderisini beğenerek baktım daha net anladım. :)
Önemli değil ne demek, yine bir şey takılırsa kafanıza yazabilirsiniz. Benim için önemli bir şey olduğundan dolayı baya araştırıp üzerinde çalışmalar yürüttüm. :D Yardımcı olabildiysem beğeni atarsanız sevinirim, teşekkür ederim. :D

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı