Instagram'de dolandırmaya çalışan kişi ile sohbet

Sound Track

Centipat
Yer
Almanya Hamm
Arkadaşlar merhaba dün gece 1'de Instagram üzerinden beni dolandırmaya çalışan birisi ile sohbetimi size anlatacağım.
Öncelikle bu kişi ile Instagram'da bir gönderiye yorum attığında tanışmıştım. Kısa sohbet edip takipleştik.
Not: Başıma bir şey gelmesi durumuna karşı konuşmalarımın hepsini SS aldım ve konuştuğum kişinin ismi sansürlü.
Bu kişi dün gece 1 de mesaj attı.

730DF1AF-C19B-417F-854E-9C1EA8371972.jpeg

Konuşmasındanda anlayacağınız üzere milleti kandırmaya çalıştığı çok belli. Bana bee network adında bir uygulama indirmemi söyledi. Uygulamayı bilmediğim için internete yazdım ve sonuçlar:

2F6D593C-0DCB-4BB3-994D-A73071636815.png

Fotoğrafta en alt kısmında güvenli değildir diye yazıyor. Zaten güvenli olsa da kullanmayacağım ve indirmeyeceğim. Bu arada Bitcoin işlerini çok bilmiyorum yanlış bir şey dersem affola. Uygulamanın amacı madencilikmiş yani PC'ye ya da telefondan gücünü zorlayarak Bitcoin veriyormuş bir nevi teknolojik aleti sömütüyor, anasını ağlatıyormuş.
Adamı test etmek için tamam indiriyorum dedim ama tabii ki de indirmedim. Kendisi uygulama arka planda kalacak para kazandıracak deyince zaten mining yaptıracağı anlaşılıyor.

4ED780F5-97C1-46EF-A9BF-B2E601FBA59D.jpeg

Kendisinin ne diyeceğini test etmek için bu BTC mining mi diye sordum. Cevap vermeyince kanka orada mısın diye sordum. Gene beni geçiştirmek için cevap vermeyince indirmediğim halde indi yazıyorum. O da bilmiyormuş numarası yaparak o ne? Diyor.

D380580D-187D-4599-929C-560867037E1D.jpeg

Ben ısrarla gene soruyorum. Bu BTC mining mi diyorum. Adam cevap vermiyor. Tamam kanka hesabı kurdum dedim bu sefer hemen cevap verdi. Bana davet kodu verdi tıklamadım.

3192C860-05D1-48DC-B10D-091327B8F53F.jpeg

Ve bütün bu olayın sonucu:

9AF66E10-F690-4085-B8CF-498AE05A57B7.jpeg

Arkadaşlar bu konuda size beni kandırmaya çalışan birisiyle sohbetimi anlattım. Bir söz var. “Eğer bir şey ücretsizse ürün sizsiniz”. Yani adamın dediği şeylere herkes inanıpta yapmaz. Saf olanlar belki inanabilir. Bunlar bitmez.
Konuyu okuduğunuz için teşekkürler.

Para kazanma durumu yok. Uygulamayı daha önce indirip test ettim. Sen telefonu kapatsan bile kazıyor "coini". Ama o coin bir işe yaramıyor maalesef :D. Daha piyasaya sürmedik 2023 gibi paraya çevirebileceksiniz coinlerinizi benzeri bir şey yazıyordu uygulamanın sss kısmında. Telefonu falan da zorlamıyor. Çünkü bir şey kazmıyorsun.

engelleyince yan hesabından gelip DM'den bana küfür etti
Geçmiş olsun neyse ki bu şahıs çok zeki değilmiş size zarar verememiş. Para için her şeyi yapar bu tipler. Ar damarları çatladığı için de kendisine karşı çıkan ya da kendini kullandırtmayan insanlara utanmadan küfür/hakaret ederler. Tam bir zavallı örneği...

Edit: Hey Allah'ım çocukmuş bu... Ben de diyorum bu zekayla dolandırıcılık nereden esmiş. Sanki 15 yaşında hatta en fazla 16-17 yaşında gibi ama neyse. Vitaminsiz kalmış belli zeka çok gelişmemiş.

Geri
Yukarı