Instagram'de dolandırmaya çalışan kişi ile sohbet

Arkadaşlar merhaba dün gece 1'de Instagram üzerinden beni dolandırmaya çalışan birisi ile sohbetimi size anlatacağım.
Öncelikle bu kişi ile Instagram'da bir gönderiye yorum attığında tanışmıştım. Kısa sohbet edip takipleştik.
Not: Başıma bir şey gelmesi durumuna karşı konuşmalarımın hepsini SS aldım ve konuştuğum kişinin ismi sansürlü.
Bu kişi dün gece 1 de mesaj attı.

Eki Görüntüle 998143

Konuşmasındanda anlayacağınız üzere milleti kandırmaya çalıştığı çok belli. Bana bee network adında bir uygulama indirmemi söyledi. Uygulamayı bilmediğim için internete yazdım ve sonuçlar:

Eki Görüntüle 998148

Fotoğrafta en alt kısmında güvenli değildir diye yazıyor. Zaten güvenli olsa da kullanmayacağım ve indirmeyeceğim. Bu arada Bitcoin işlerini çok bilmiyorum yanlış bir şey dersem affola. Uygulamanın amacı madencilikmiş yani PC'ye ya da telefondan gücünü zorlayarak Bitcoin veriyormuş bir nevi teknolojik aleti sömütüyor, anasını ağlatıyormuş.
Adamı test etmek için tamam indiriyorum dedim ama tabii ki de indirmedim. Kendisi uygulama arka planda kalacak para kazandıracak deyince zaten mining yaptıracağı anlaşılıyor.

Eki Görüntüle 998156

Kendisinin ne diyeceğini test etmek için bu BTC mining mi diye sordum. Cevap vermeyince kanka orada mısın diye sordum. Gene beni geçiştirmek için cevap vermeyince indirmediğim halde indi yazıyorum. O da bilmiyormuş numarası yaparak o ne? Diyor.

Eki Görüntüle 998161

Ben ısrarla gene soruyorum. Bu BTC mining mi diyorum. Adam cevap vermiyor. Tamam kanka hesabı kurdum dedim bu sefer hemen cevap verdi. Bana davet kodu verdi tıklamadım.

Eki Görüntüle 998169

Ve bütün bu olayın sonucu:

Eki Görüntüle 998171

Arkadaşlar bu konuda size beni kandırmaya çalışan birisiyle sohbetimi anlattım. Bir söz var. “eğer bir şey ücretsizse ürün sizsiniz”. Yani adamın dediği şeylere herkes inanıpta yapmaz. Saf olanlar belki inanabilir ama yine de adamın hesabını engelleyince yan hesabından gelip DM'den bana küfür etti. Gene engelledim 😂. Bunlar bitmez.
Konuyu okuduğunuz için teşekkürler.

Hocam hesabı verin hemen spam atalım. Yürüyün Technopat ordusu.

Saldırın; Allah, Allah, Allah.

1619698143211.jpeg

Yeni konular

Geri
Yukarı