Instagram'de habersizce sapık kişiler takibe alınmış

Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Victus by HP 16-d1041nt 68P26EA intel Core i5-12500H 8GB 512GB SSD 6GB RTX3060 FHD IPS 144Hz Win11 Gaming Notebook
Meslek
Öğrenci
Instagram'e girdiğim zaman benim haberim olmadan 100'den fazla +18 hesap takibe alınmış. Takipten çıktığımda 1 saat sonra yine aynı şey oldu ve şifreyi değiştirdim. Hesabım çalınmış olabilir şifreyi değiştirmek yeterli midir başka ne yapmam gerek? Ve YouTube hesabımda sebepsiz yere uygunsuz içerik diye kapatıldı. Ne yapmam gerek?

Hocam yapılması gereken tek şey tüm hesapların teker teker şifrelerini değiştirip 2 faktörlü doğrulamanın açılması ve bunun öncesinde virüs taraması.

Giriş hareketlerinde yabancı bir cihaz görünmüyor ise casus yazılıma yakalanmış olabilirsiniz.

Instagram hesabınızı yönetmek için başka uygulamalara vs izin verdiniz mi? Bot uygulaması mesela.

Hayır izin vermedim daha önce bot basmayı falan da denemedim zaten

Giriş hareketlerinde yabancı bir cihaz görünmüyor ise casus yazılıma yakalanmış olabilirsiniz.
evet yabancı bir yer gözüküyordu kaldırdım ve şifreyi değiştirdim.

Hocam yapılması gereken tek şey tüm hesapların teker teker şifrelerini değiştirip 2 faktörlü doğrulamanın açılması ve bunun öncesinde virüs taraması.
virüs taraması nerden yapabilirim?

Hayır izin vermedim daha önce bot basmayı falan da denemedim zaten

evet yabancı bir yer gözüküyordu kaldırdım ve şifreyi değiştirdim.
Güzel, hesaba giriş yaptığınız tüm cihazlara virüs taraması yaptıktan sonra Instagram'dan iki adımlı doğrulamayı da açın.

Kaspersky kullanabilirsiniz.

Güzel, hesaba giriş yaptığınız tüm cihazlara virüs taraması yaptıktan sonra Instagram'dan iki adımlı doğrulamayı da açın.

hocam laf atmak gibi olmasın ama kaspersky tam taramanın bulamadığı bazı ratları malwarebytes bulmuştu ve bir çıkmazdan kurtulmuştum

iki adımlı doğrulamayı açtım virüs taramasını nerden yapabilirim. PC de GTA V de mod yapmıştım o dosya virüslü olabilirmi çünkü herşey aynı gün oldu PC den de instagram kayıtlı o yüzden olabilirmi

iki adımlı doğrulamayı açtım virüs taramasını nerden yapabilirim. PC de GTA V de mod yapmıştım o dosya virüslü olabilirmi çünkü herşey aynı gün oldu PC den de instagram kayıtlı o yüzden olabilirmi
Tabii ki olabilir, dosya incelenmeden net bir şey söyleyemeyiz. Siz Kaspersky (veya bildiğiniz başka bir program) kurup tam tarama yapın. (Windows 10 ise Windows Defender son zamanlarda iyi iş çıkarıyor, onu da kullanabilirsiniz.)

hocam laf atmak gibi olmasın ama kaspersky tam taramanın bulamadığı bazı ratları malwarebytes bulmuştu ve bir çıkmazdan kurtulmuştum
Olabilir, ben sadece bir öneride bulundum. Hiçbir program mükemmel çalışmıyor maalesef. :)

Geri
Yukarı