InstallShield Updater virüs mü?

emirfaruk01

Decapat
Yer
San Fierro
Daha fazla  
Ekran alıntısını attığım güncelleme aniden karşıma çıkıyor ben de kapatıyorum. Pop-up olarak çıkması virüs olmasından şüphelendirdi. Fikriniz nedir?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    47,1 KB · Görüntüleme: 651
InstallShield yazılım paketi oluşturmak için bir araçtır. Bir bilgisayar mühendisi adayının bunu bilmesi gerekir. Araştırmanı öneririm :)
Evet programdan haberim var fakat beni endişelendiren bu kimliğin altına bürünmüş farklı bir program olabilme olasılığı idi. Teşekkürler. ^-^
Güncelleme: Evet tahmin ettiğim gibi virüsmüş. Güncelleme yaptıktan sonra Google üzerinden her arama yaptığımda üst kısımda reklamlar çıkmaya başladı, silince düzeldi. Sadece kılıf InstallShield imiş...

Bir anda karşıma çıktı ve internetimi blocklamak serifika hatalarına sebebiyet vermek gibi bir huyu var tabi ki virüs değil ya (!)...

Bazı kötü amaçlı yazılımlar, özellikle C: \ Windows veya C: \ Windows \ System32 klasöründe bulunduğunda kendisini IKernel.exe olarak kamufle eder. Bu nedenle, bir tehdit olup olmadığını görmek için PC'nizdeki IKernel.exe işlemini kontrol etmelisiniz

Ne hikmetse youtubedan veri çekiyor Kappa.
install.png
ok.png
virüs.png

"Araştırmanı öneririm :)" İnsanlar ne kadar da ezbere konuşuyor. Evet bu pop-up virüstür.

Aynı trojanı yanlışlıkla kurdum nasıl silebilirim iki tekrar tekrar kendini yeniliyor kaspersky kurulu iken görünmüyor güvenli görünüyor kaldırıp tekrar baktigimda Windows güvenliği uyarı veriyor:(

Nasıl kurtulabilirim aynı pop up uzerinden kurdum kurduğum gibi trojan algıladı Windows Kaspersky kurup kaldırmayı denedim ama Kasperskyi silince tekrar algılıyor

Aynı trojanı yanlışlıkla kurdum nasıl silebilirim iki tekrar tekrar kendini yeniliyor kaspersky kurulu iken görünmüyor güvenli görünüyor kaldırıp tekrar baktigimda Windows güvenliği uyarı veriyor:(

Nasıl kurtulabilirim aynı pop up uzerinden kurdum kurduğum gibi trojan algıladı Windows Kaspersky kurup kaldırmayı denedim ama Kasperskyi silince tekrar algılıyor

FORMAT :)

Geri
Yukarı