InstallShield Uptader virüsünden nasıl kurtunulur?

Eki Görüntüle 1661027

Konumunu buldum buradaydı klasörünü sildim.
PC'ye tekrar restart attım. Windows Defender kaldırdığımı tehtidden kurtulduğumu söyledi.
Denetim masasında gözüküyordu artık gözükmüyor.
Yeterli mi?

@Lexyyy @Fıratt_To @Yağız. @iCyrex
Tam tarama yapın garantiye almak için. Silindiğini düşünüyorum ama yine de risk var kendini kopyalamış olabilir.

Ayrıca dediğim gibi denetim masanızda olan tüm bilmediğiniz programları silin varsa.

ESET Scanner:Rehber: ESET Scanner ile Zararlı Yazılımları Temizleyin

Tam tarama yapın garantiye almak için. Silindiğini düşünüyorum ama yine de risk var kendini kopyalamış olabilir.

Ayrıca dediğim gibi denetim masanızda olan tüm bilmediğiniz programları silin varsa.

ESET Scanner:Rehber: ESET Scanner ile Zararlı Yazılımları Temizleyin
Hocam bunlar var çoğu tanıdık sizinde inceleme şansınız varmı hocam? Virüs dediğiniz varsa sileyim.

1675851548475.png

1675851573062.png

1675851603836.png

1675851622951.png

Gerisi zaten windows sistemleri.

İndirim eseti tarama yapıyor bilgilendiriririm.

1675852316386.png

Tek bu çıktı virüs kaldırmış sanırım. Hızlı tarama yaptım şimdi tam tarama yapayım.

Son düzenleme:
Hocam bunlar var çoğu tanıdık sizinde inceleme şansınız varmı hocam? Virüs dediğiniz varsa sileyim.

Eki Görüntüle 1661044
Eki Görüntüle 1661045
Eki Görüntüle 1661046
Eki Görüntüle 1661047
Gerisi zaten windows sistemleri.

İndirim eseti tarama yapıyor bilgilendiriririm.
Denetim masasına bakın dediğim gibi lütfen.
Görev yöneticisinden bir şey anlamak mümkün değil şu durumda ama işlemlerin isimleri virüs değil gibi.
Wallpaper Engine biraz garip geldi crack mi kullandığınız Wallpaper Engine?

PsiService ne bir de onu anlayamadım internette de yeteri kadar bilgiye ulaşamadım.

Son düzenleme:
Steam'den hocam orijinal

Eki Görüntüle 1661078
Konumu bu hocam virüs müdür sizce.
Psiservice_2 keylogger amacıyla kullanılabiliyormuş ancak program 2010'dan yani bir problem olsaydı Defender tespit ederdi diye düşünüyorum.
ESET tam tarama yaptıktan sonra sonuçları paylaşır mısınız?

Psiservice_2 keylogger amacıyla kullanılabiliyormuş ancak program 2010'dan yani bir problem olsaydı Defender tespit ederdi diye düşünüyorum.
ESET tam tarama yaptıktan sonra sonuçları paylaşır mısınız?
Yapıyor hocam şuan. Size denetim masamdaki programlarıda atayım.
1675853174562.png

1675853196572.png

1675853216484.png

@Lexyyy Şu Microsoft C++ vs. programlar kafamı karıştırıyor güvenilirmi Denetim masasında şüphelendiğiniz program varmı ?

Güvenilir yanlış kaynaktan indirilmediyse.
Reaplugsx64.exe dikkatimi çekti. O da sanırım ses ile alakalı.
İşletim sistemini ben kurmadım güvenilir iş arkadaşım kurmuştu sorayım bakayım nerden kurduydu benım windows 10u

O programlar Windows 10 ile beraber gelmiyor siz sonradan indiriyorsunuz bir çoğunu indirmeniz de gerekli zaten yoksa çoğu program çalışmaz.
Bazıları hatırladığım kadarıyla steam eski oyunları açmam için indirmişti.

Yeni konular

Geri
Yukarı