Insurgency sandstrom optimizasyon ayarı

Magnetoz

Hectopat
Herkese selamlar, iyi forumlar.
Geçen senelerde Steam üzerinden satın alıp oynamaya başladığım Insurgency: Sandstrom oyununun optimizasyon ayarları hakkında edindiğim bireysel tecrübelerimi sizinle paylaşacağım. Sizde paylaşımlarımı kendi sisteminize göre uygulayabilirsiniz.
Kendi sistemimle yapmış olduğum ayarlarda 2K çözünürlükte 165 FPS sabit oynayabiliryorum. Ekran kartımın sıcaklığı 65 dereceyi görmüyor. Paylaşacağım ayarların mantığını kendi sisteminize uygularsanız hem grafik kaliteniz iyi olur hem de darboğaz yemeden akıcı bir şekilde oynarsınız.
(Benim sistemim: RTX 3070, Ryzen 5600X, 32 GB RAM, M.2 SSD)
Öncelikle basit bir Launcher ayarı yapıyoruz. Steam kütüphanesinden oyuna sağ tıklıyoruz, açılan sekmede "genel" e tıklıyoruz. Aşağıdaki başlatma seçenekleri bölümüne aşağıdaki kodu direk yapıştırıyoruz ve oyuna öyle giriş yapıyoruz.
Kod: -useallavaılablecores -DX12 -noglobalınvalidation -notexturestreamıng

111.jpg

Oyuna giriş yaptıktan sonra "ayarlar" ve daha sonra "ekran" kısmına tıklıyoruz ve paylaştığım mantığı anlayarak kendi sisteminize uyarlıyorsunuz.

222.jpg

333.jpg

Doku kalitesi, düzgünleştirme gibi ayarları çok düşürdüğünüzde darboğaza sebebiyet verebilir ve daha yüksek ve stabil FPS almanız zorlaşabilir.
Umarım işinize yarar.
Herkese iyi oyunlar.
Sizinle paylaştığım bu ayarlar sayesinde oyundan keyif almaya başladım.
Daha önceki ayarlarımda hem ekran kartı ve işlemcim daha fazla ısınıyordu, hem de bu kadar stabil fps değerleri alamıyordum. Mutlaka denemenizi tavsiye ederim, farkı göreceksiniz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı