İntegral nedir?

Sherit

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Xbox one s
Poco x3 pro
Samsung S6 lite
Meslek
Öğrenci
İntegral önemli bir şey midir? Kaldırılması iyi mi kötü mü? Son olarak şu anki 9.sınıflar integral görecek mi? Cevaplarsanız çok iyi olur teşekkürler.

Hayır görmeyeceksiniz, tanımı çok uzun Türev'in tersi diyeceğim ama onu da bilmeyeceksin fakat özet geçersem aslında olay şu; eğer mühendis veya matematik gerektiren bir bölüm düşünüyorsan s**tın Limit+Türev+İntegral'i bilmeden gerçekten çok zorlanacaksın sıfırdan alarak öğrenmen gerekecek. Şuanki AYT'deki konuların 1/5'inden daha fazla soru sayısına sahip önemli bir alan. "İntegral ise, bir eğrinin altında kalan her şeyin toplamıdır." diye bir tanımı var eğer sözel tanım olarak bakarsak.

Hayır görmeyeceksiniz, tanımı çok uzun Türev'in tersi diyeceğim ama onu da bilmeyeceksin fakat özet geçersem aslında olay şu; eğer mühendis veya matematik gerektiren bir bölüm düşünüyorsan s**tın Limit+Türev+İntegral'i bilmeden gerçekten çok zorlanacaksın sıfırdan alarak öğrenmen gerekecek. Şuanki AYT'deki konuların 1/5'inden daha fazla soru sayısına sahip önemli bir alan. "İntegral ise, bir eğrinin altında kalan her şeyin toplamıdır." diye bir tanımı var eğer sözel tanım olarak bakarsak.
Şuan ki 9'lar görecek diye biliyorum. 2024-2025 eğitim dönemindeki 9'lar görmeyecek. (?)

Hayır görmeyeceksiniz, tanımı çok uzun türev'in tersi diyeceğim ama onu da bilmeyeceksin fakat özet geçersem aslında olay şu; eğer mühendis veya matematik gerektiren bir bölüm düşünüyorsan s**tın limit+türev+integral'i bilmeden gerçekten çok zorlanacaksın sıfırdan alarak öğrenmen gerekecek. Şu anki AYT'deki konuların 1/5'inden daha fazla soru sayısına sahip önemli bir alan. "integral ise, bir eğrinin altında kalan her şeyin topla mıdır?" diye bir tanımı var eğer sözel tanım olarak bakarsak.

Uçak mühendisliği düşünüyordum. Bu tür şeylerde durur durur benim zamanımı bulur arkadaş!

Şu anki 9'lar görecek diye biliyorum. 2024-2025 eğitim dönemindeki 9'lar görmeyecek. (?)

İnşallah görürüz.(matematiği seven biri olarak):)

En basitinden grafikteki saçma sapan bir şeklin alanını integralle bulabilirsiniz. Belirli bir değer aralığındaki sonsuz çizginin toplamı olarak düşünün.

Geri
Yukarı