İntegral sorusu

Cosecx

Picopat
Daha fazla  
Cevabım doğru mudur?
Elimde cevap anahtarı yok.

20210617_011051.jpg

Soru paylaşırken çözümlerinizi silin. Belki bir yerde hata yaptınız, bakan kişi görüp o hatayı sizinle beraber yapar.

Sol taraf 7, sağ taraf da 6 yapıyor. İşlemlerinden hiçbir şey anlamadığım için işlemlerin doğru veya yanlış olduğunu söyleyemiyorum.
Bu arada soruda integral gerektiren bir şey yok. İntegralin ne olduğunu bilmek gerekiyor.
Doğrunun altında kalan alanı geometri kullanarak hesaplayacaksın. Sonra da integralin anlamı olan eğrinin altındaki alan ile kesişimleri vb. zımbırtılarla hesap yapacaksın.

Soru paylaşırken çözümlerinizi silin. Belki bir yerde hata yaptınız, bakan kişi görüp o hatayı sizinle beraber yapar.

Sol taraf 7, sağ taraf da 6 yapıyor. İşlemlerinden hiçbir şey anlamadığım için işlemlerin doğru veya yanlış olduğunu söyleyemiyorum.
Bu arada soruda integral gerektiren bir şey yok. İntegralin ne olduğunu bilmek gerekiyor.

Kusura bakmayın silmeyi unutmuşum.

Sol tarafta yamuğun alanından integrali, sağ tarafta integralden üçgenin alanını çıkaracaksın. Gereksiz çok işlem var ama cevap doğru.

Cevabım doğru mudur?
Elimde cevap anahtarı yok.

Eki Görüntüle 1071933
Evet cevap doğru fakat integrale girmeden daha kısa bir yolla çözülebilir.

2y+x=4 doğrusunun y ekseninin sağında kalan üçgen bölgesinin ve solunda kalan yamuk bölgesinin alanlarını geometri kullanarak hesaplayabilirsiniz. Yani bu soruda doğrunun altında kalan bölgeleri bulmak için integrale girip yolu uzatmaya gerek yok. Anlamadıysanız, nasıl olduğunu anlatabilirim.

Evet cevap doğru fakat integrale girmeden daha kısa bir yolla çözülebilir.

2y+x=4 doğrusunun y ekseninin sağında kalan üçgen bölgesinin ve solunda kalan yamuk bölgesinin alanlarını geometri kullanarak hesaplayabilirsiniz. Yani bu soruda doğrunun altında kalan bölgeleri bulmak için integrale girip yolu uzatmaya gerek yok. Anlamadıysanız, nasıl olduğunu anlatabilirim.
Anladım hocam, teşekkür edeirm.

Yeni konular

Geri
Yukarı