Intel 10. nesil işlemci fiyatları ne kadar olur?

Tekno Tron

Centipat
Merhaba, i5 10400F düşünüyorum. Sizce kaç TL olur? Ekran kartı RTX 2060 olacak. Başka önerileriniz varsa söyleyebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkürler peki soket tipi nasıl olacak belli mi ona uygun anakartlar çıktı mı çıkmaydıysa onlar da çok fiyat farkı olur mu?

Normalde düşünduğum bilgisayar buydu.
.
Yanlışlıkla çözüldü yaptım yeni mu başlatmam gerekiyor?
Soket tipi LGA 1200 olacak, 14 nm olacak yine, anakartları daha çıkmadı. Anakart olarak, iyi bir performans için Z serisi anakart almanız gerekiyor, yani şuan iyi bir Intel sistem için, en az 10-15K bütçe lazım.
Anakart fiyatları mı çok fazla değil mi işlemciden çok daha pahalı.
Z serisi Anakart alacaksanız, 1400 lira gibi bir fiyatı var çoğunlukla. Evet, pahalı biraz fakat B ve H serisi Anakart asla alınmaz. "En iyi cevap" seçtiğiniz mesajı rapor edip, yanlışlıkla "En iyi cevap" seçtim diyebilirsiniz.

Vergiler ile 3200 lirayı bulacak. i5-9400F ile aynı fiyatta olacak yani.
Soket tipi LGA 1200 olacak, 14 nm olacak yine, anakartları daha çıkmadı. Anakart olarak, iyi bir performans için Z serisi anakart almanız gerekiyor, yani şuan iyi bir Intel sistem için, en az 10-15K bütçe lazım.

Z serisi Anakart alacaksanız, 1400 lira gibi bir fiyatı var çoğunlukla. Evet, pahalı biraz fakat B ve H serisi Anakart asla alınmaz. "En iyi cevap" seçtiğiniz mesajı rapor edip, yanlışlıkla "En iyi cevap" seçtim diyebilirsiniz.

Benim bütçem 7000 TL civarı ne yapmalıyım ben aynı fiyata bulurum diye düşünmüştüm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı