Intel 10700K sistem masaüstünde bile kasıyor

SezerKeye

Centipat
Herkese merhaba,

Sistemimin özelliklerinden başlayayım,
ASUS Prime Z490-A anakart.
Intel 10700K işlemci.
Corsair Vengeance 2x16 3600MHz RAM.
Sapphire RX580 4 GB ekran kartı.
Thermaltake 650W 80 Plus Power Supply.
Cooler Master ML360R işlemci sıvı soğutma.
XPG battlecruiser bkcww kasa.
ASUS V259QM monitör.

Bu sistemi yeni topladım daha 10 gün olmadı, eski sistemimi değiştirme sebebim bilgisayarın oyun oynarken, internetten video izlerken ve masaüstünde sadece mouse hareketi yaparken bile takıldığını kastığını görmemdi. Eski sistemden sadece SSD ve ekran kartı kaldı onu da 3080'in çıkmasını beklediğim için tutuyorum.
Ekran kartı testleri yaptığımda sorun çıkmıyor değerler gayet normal ki oyunda aldığım FPS 600 ortalama. Sadece CS:GO oynuyorum en düşük ayarlarda, ama hala oyunda ve masaüstündeyken kasmalar mouse zıplamaları yaşıyorum.
Yanlış yaptığım ya da sorun şundan kaynaklı diyebileceğiniz bir şey varsa yardımlarınızı rica ediyorum. Şimdiden hepinize teşekkür ederim.

İyi çalışmalar.

Herkese merhaba,

Sistemimin özelliklerinden başlayayım,
ASUS Prime Z490-A anakart.
Intel 10700K işlemci.
Corsair Vengeance 2x16 3600MHz RAM.
Sapphire RX580 4 GB ekran kartı.
Thermaltake 650W 80 Plus Power Supply.
Cooler Master ML360R işlemci sıvı soğutma.
XPG battlecruiser bkcww kasa.
ASUS V259QM monitör.

Bu sistemi yeni topladım daha 10 gün olmadı, eski sistemimi değiştirme sebebim bilgisayarın oyun oynarken, internetten video izlerken ve masaüstünde sadece mouse hareketi yaparken bile takıldığını kastığını görmemdi. Eski sistemden sadece SSD ve ekran kartı kaldı onu da 3080'in çıkmasını beklediğim için tutuyorum.
Ekran kartı testleri yaptığımda sorun çıkmıyor değerler gayet normal ki oyunda aldığım FPS 600 ortalama. Sadece CS:GO oynuyorum en düşük ayarlarda, ama hala oyunda ve masaüstündeyken kasmalar mouse zıplamaları yaşıyorum.
Yanlış yaptığım ya da sorun şundan kaynaklı diyebileceğiniz bir şey varsa yardımlarınızı rica ediyorum. Şimdiden hepinize teşekkür ederim.

İyi çalışmalar.
İşlemciden (anakarttan) görüntü alarak sorun oluyor mu diye bakar mısın ? Ekran kartı değişmediyse belki ondan kaynaklı bir sorun olabilir.

Driver'ları güncellediniz mi ? Antivirüs ile tarama yapmanızı öneririm.
driverlar güncel ama sadece bir driver güncelleyemiyorum o da;
Intel(R) Serial IO I2C Host Controller - 06E9 üstünde konum olarak bunu gösteriyor. Aygıt yöneticisinde bilinmeyen aygıt olarak görünüyor.
İşlemciden (anakarttan) görüntü alarak sorun oluyor mu diye bakar mısın ? Ekran kartı değişmediyse belki ondan kaynaklı bir sorun olabilir.
bunu hemen deneyeyim, sonucunu yazarım birazdan.
Teşhiste eski sistemden kalan parçalara öncelik vermek gerek. Ekran kartını çıkarıp kullan baktın hala aynı bu sefer SSD test et. HD tune programı yardımcı olur.
deniyorum, aslında yeni Nvme M2 ssd de aldım şimdi ona windows kurmayı düşünüyorum, o diğerinden hızlı baya.
Windows'tan yenileme hızını arttırdın mı? Standart olarak 60'ta kalıyor belki gözünü o rahatsız ediyordur.
evet 280 ya da 240 kullanıyorum 280 için monitörden de OC ayarı yapıyorum.

Hepinize teşekkür ederim.
Parçaları değiştikten sonra format attınız mı?
evet format attım şu an bilgisayarda sadece driverlar, chrome ve cs:go yüklü.

Yeni konular

Geri
Yukarı