Intel 11. Nesil İşlemciler B460 ve H410 Anakartlar İle Uyumlu Olmayacak

Ben tam bu yüzden AMD geçtim, keyfim yerinde. 5600X'e geçtim. Intel alsam 9600K falan kullanıyordum şu an düşünemiyorum bile...
Oyun bazlı işlemci üretiminde çok önde bir firma. Buna asla lafım yok. Ama şu anakart satılsın diye giriştiği işlere akıl erdiremiyorum. Z serisi anakartın yoksa umursamıyor resmen.

Oyun bazlı işlemci üretiminde çok önde bir firma. Buna asla lafım yok. Ama şu anakart satılsın diye giriştiği işlere akıl erdiremiyorum. Z serisi anakartın yoksa umursamıyor resmen.

Artık oyun konusunda bir avantajları kalmadı, alsınlar o pahalı Z anakartlarını ne yapıyorlarsa yapsınlar artık. Z serisi kartları da umursamıyorlardı eskiden bu nesil akıllarınca kıyak geçmişler.

Diyecek bir şey bulamıyorum.
image.png.f8ee1d82c73d35a7650c044b4f3925ef.png

Amaç 11.nesil işlemciye B460/H410 almak değil. Mevcut B460/H410 anakartta yükseltme yapmak. Örneğin B460 anakart ile 10100F kullanan biri 11.nesil i5/i7 işlemciye geçmek isteyebilir.
10. Nesilden 11. Nesile geçmek gibi bir saçmalığı kimse yapmaz. İntel’de yapmasınlar diye iyilik yapmış.

İşte bu yüzden AMD şu an Ryzen 5 3600'a bile geçecek olsam sadece BIOS güncellemen yeterli ama gel gör ki Intel kullananlar için aynı şeyi söylemeyeceğim her sene soket değiştirmesi insanı baydırıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı