İntel 11. Nesil Uyumlu Anakart Tavsiyesi

UTKUSALONUR

Decapat
Yer
Mykale Eteklerinde
Merhaba arkadaşlar,

Yeni toplamaya çalıştığım kasa için 1.000-2.000 TL veya 2.000-3.000 TL arasında fiyatı olan intel 11. nesil uyumlu bir anakart satın alma düşüncem var. Aklıma öncelikli olarak MSI markalı modeller gelse de Asus markalı modelleri de incelemeyi düşünüyorum. Wi-Fi desteği olması ve M2 slotu için PCI-e 4.0'ı da desteklemesi benim için önemli.

Bu konulara pek hakim değilim. Aramızda bu konulara ve markaların durumuna çok hakim arkadaşlar olduğunu bildiğim için sizlere sormak istedim. Bilmek istediğiniz farklı bir şey olursa sorarsanız eğer cevaplarım hemen. Teşekkürler.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar,

Yeni toplamaya çalıştığım kasa için 1.000-2.000 TL veya 2.000-3.000 TL arasında fiyatı olan Intel 11. nesil uyumlu bir anakart satın alma düşüncem var. Aklıma öncelikli olarak MSI markalı modeller gelse de ASUS markalı modelleri de incelemeyi düşünüyorum. Wi-Fi desteği olması ve M.2 slotu için PCI-e 4.0'ı da desteklemesi benim için önemli.

Bu konulara pek hakim değilim. Aramızda bu konulara ve markaların durumuna çok hakim arkadaşlar olduğunu bildiğim için sizlere sormak istedim. Bilmek istediğiniz farklı bir şey olursa sorarsanız eğer cevaplarım hemen. Teşekkürler.

AMD değil bu her modelin soketi farklı hangi işlemci takacaksınız?

Peki bu kasayı ve sıvı soğutma sistemini bizzat siz kendiniz deneyimlediniz mi?
Hayır, bizzat deneyimleme fırsatım olmadı ancak üst seviye ürünlerdir, alabilirsiniz.
Son olarak diğer kasaları önermeme nedeniniz nedir acaba? (Fiyat/performans)
Hava akışlarının pek iyi olmaması yüzünden, P500A hepsinden daha iyi bir hava akışına sahip.

AMD değil bu her modelin soketi farklı hangi işlemci takacaksınız?
11700K kullanacağını kim bilir kaç mesaj önce belirtmişti zaten, okuyup yorum yapsaydınız keşke. Ayrıca soket uyumsuzluğu gibi bir durum olmaz, 11. nesil işlemcilerin soketleri aynı zaten.

Son düzenleme:
Hayır, bizzat deneyimleme fırsatım olmadı ancak üst seviye ürünlerdir, alabilirsiniz.

Hava akışlarının pek iyi olmaması yüzünden, P500A hepsinden daha iyi bir hava akışına sahip.

11700K kullanacağını kim bilir kaç mesaj önce belirtmişti zaten, okuyup yorum yapsaydınız keşke. Ayrıca soket uyumsuzluğu gibi bir durum olmaz, 11. nesil işlemcilerin soketleri aynı zaten.

Evet konuyu biraz yanlış anladım fakat konuyu ilk görenlerdenim sonradan mesaj yazdım

@Hawkesby, teşekkür ederim tavsiyeniz için. Dikkatle değerlendireceğim.

@Mehmetm, verdiğiniz son cevaptan gördüğüm kadarıyla siz tavsiye için değil, açık yakaladığınızı zannettiğiniz için konuya dahil olmak istediniz sadece. Çünkü istediğiniz cevabı sükunetle vermeme rağmen sonrasında da konuya ilişkin yararlı bir bilgi vermekten uzak kalıyorsunuz. Katkı sağlamaktan uzaklaşacaksak eğer bu tarz mesajlar atılmamasını rica ediyorum konuya.

Geri
Yukarı