Intel 11900K vs. Ryzen 9 5950X

Mithrandir41

Hectopat
Yer
Barking
Arkadaşlar merhaba daha önce de konu açtım fakat Intel’in dünki tanıtımınisan sonra tekrar fikir almak istiyorum. Sadece oyun oynamayacağım fakat görebileceğim maç Fps’yi görmek istiyorum. Render işlerimde olacak az da olsa. Ben 11900K’yı bekleyecektim fakat Ryzen 9 5950X almamı tavsiye etti birçok kişi ben de önsipariş verdim. Ama burada ürün kargoya verilmeden hesaptan para kesilmez yani rahatça iptal edebilirim bununla beraber ASUS ROG Crosshair VIII Dark Hero anakartını’da sipariş verdim 19 Ocak'ta gelecek. Sizce doğru mu yaptım? Kısaca başlıktaki karşılaştırmadan tercihinizi açıklayrak belirtir misiniz?

5950X kesinlikle. Fakat oyun performansı 11900K ama 11900K için sağlam bir soğutucu ve PSU almak gerek. O yüzden tavsiyem 5950XDIR aynı şey 5950X için geçerli. Ama daha az.

Hocam güle güle kullanın. Bu sistemi dizmek çok zorladı mı sizi ekonomik olarak? Bir de özel değilse ne işle meşgulsünüz? İngiltere şartlarını merak ediyorum biraz.
Sağolun.Uzun zamandır topluyorum sistemi bir anda almadığım için fazla bir problem yaşamadım ama çokta kolay oldu diyemem. İnşaatta çalışıyorum diyeyim 😀

Arkadaşlar merhaba daha önce de konu açtım fakat Intel’in dünki tanıtımınisan sonra tekrar fikir almak istiyorum. Sadece oyun oynamayacağım fakat görebileceğim maç Fps’yi görmek istiyorum. Render işlerimde olacak az da olsa. Ben 11900K’yı bekleyecektim fakat Ryzen 9 5950X almamı tavsiye etti birçok kişi ben de önsipariş verdim. Ama burada ürün kargoya verilmeden hesaptan para kesilmez yani rahatça iptal edebilirim bununla beraber ASUS ROG Crosshair VIII Dark Hero anakartını’da sipariş verdim 19 Ocak'ta gelecek. Sizce doğru mu yaptım? Kısaca başlıktaki karşılaştırmadan tercihinizi açıklayrak belirtir misiniz?
5950X Candır gerisi heyecandır.

Sağolun.Uzun zamandır topluyorum sistemi bir anda almadığım için fazla bir problem yaşamadım ama çokta kolay oldu diyemem. İnşaatta çalışıyorum diyeyim 😀
Alın teriyle toplamışsınız ne güzel hocam. Sıkıntısız kullanırsınız yıllarca umarım :) Bilgilendirme için teşekkürler.

Arkadaşlar merhaba daha önce de konu açtım fakat Intel'in dünki tanıtımınisan sonra tekrar fikir almak istiyorum. Sadece oyun oynamayacağım fakat görebileceğim maç FPS'yi görmek istiyorum. Render işlerimde olacak az da olsa. Ben 11900K'yı bekleyecektim fakat Ryzen 9 5950X almamı tavsiye etti birçok kişi ben de önsipariş verdim. Ama burada ürün kargoya verilmeden hesaptan para kesilmez yani rahatça iptal edebilirim bununla beraber ASUS ROG Crosshair VIII Dark Hero anakartını'da sipariş verdim 19 Ocak'ta gelecek. Sizce doğru mu yaptım? Kısaca başlıktaki karşılaştırmadan tercihinizi açıklayrak belirtir misiniz?

Intel daha iyi ama anakart değiştirme sıkıntısı olduğu için uğraşilmaz

Geri
Yukarı