Intel 13700k için sıvı soğutma önerisi

Hocam üst kısım 240mm destekliyor. Bu tarz şeylerin önlemini almışlardır. Asus tuf g301 kasasında 240mm desteği yoktu ama ramlerin uzunluğuna şekline göre vs 240mm takılabiliyordu. Yani desteklemeyen kasaya bile şartlar uygun olursa takılabileceğine göre 240mm destekleyen kasaya takılır. Ucu ucuna olsa bile takılır diye düşünüyorum.

Fanlar maxta çalışırsa her soğutma ses yapar. Biosta onun ayarı var. İşlemci 50 derece olduğunda fanlar %40 çalışsın gibi.
Yani demek istediğim yüksek veya orta RPM'de alacağım soğutma performansı CM'da düşüğe tekabul etmiyor değil mi?

Yani demek istediğim yüksek veya orta RPM'de alacağım soğutma performansı CM'da düşüğe tekabul etmiyor değil mi?
Hocam bu attıklarımın soğutma performansı CM'den daha iyi olduğunu düşünüyorum. Yani bu da demek oluyor ki CM'De %50 fan hızında alacağın soğutma performansını DeepCool ile %40 fan hızında alabilirsin.

Hocam bu attıklarımın soğutma performansı CM'den daha iyi olduğunu düşünüyorum. Yani bu da demek oluyor ki CM'De %50 fan hızında alacağın soğutma performansını DeepCool ile %40 fan hızında alabilirsin.
Anladım sağ olun. Peki bozuldu diyelim servis olayı nasıl oluyor. Amazon yurt dışından getirtecek ve diğer sitelerde de satışta değil olarak gördüm. Türkiye pazarında pek tercih edilmiyor sanırım.

Anladım sağ olun. Peki bozuldu diyelim servis olayı nasıl oluyor. Amazon yurt dışından getirtecek ve diğer sitelerde de satışta değil olarak gördüm. Türkiye pazarında pek tercih edilmiyor sanırım.
O konu hakkında pek bilgim yok ama amazon sizi yüz üstü bırakmaz herhalde.

Eğer tedirgin olduysanız msi da alabilirsiniz ben aldım bir sıkıntısı yok. Full yükte 47 48 derece oluyor. Fan hızını düşürdüm bir de. Kasa hava akışım iyi. Sizin kasanız mesh değil. Yine de 60 dereceyi geçmez diye düşünüyorum msi ile.

O konu hakkında pek bilgim yok ama amazon sizi yüz üstü bırakmaz herhalde.

Eğer tedirgin olduysanız msi da alabilirsiniz ben aldım bir sıkıntısı yok. Full yükte 47 48 derece oluyor. Fan hızını düşürdüm bir de. Kasa hava akışım iyi. Sizin kasanız mesh değil. Yine de 60 dereceyi geçmez diye düşünüyorum msi ile.
Mesh kasadan kastınız ne oluyor? Bir de genel sorum olucak; sıvı sızınlısı olursa ne yapmam lazım?

Bendeki RAM'ler bunlar henüz gelmedi. Z690-E sitesinden bakıyorum da bir harf değişiyor modelde. Sizce RAM'ler uyumlu mudur bu anakart ile? I7 destekliyor fakat emin olamadım anakart konusunda.

Yeni konu açıyorum o zaman.

Geri
Yukarı