Intel 4460 overclock yapmak

İşlemci overclok edilir fakat k serisi bir işlemci olmadığı için potansiyeli çok düşük ayrıca stok fanla yapıldığı takdirde çok ısınır.

Aynı işlemciye sahibim ve overclock yaptım aynı zamanda stock fanla 4.0 ghz ye kadar çıktım yükte en fazla 70 dereceyi gördüm. Fsb yani yeni adıyla blck değeri ile oynayarak oc yaptım. google da bclk oc diye aratırsanız bulabilirsiniz. Zaten bclk ile oc yapınca daha fazla performans veriyor cpu ratio ile oynamaya gerek yok. bu da linki arkadaşlar: Let me google that for you

Peki yazdığınız şey çok garibime gitti @emre.kirmizidam forumlarda okuduğuma göre Z serisi bir anakarta ihtiyaç olduğundan, 4 GHz'lere kadar çıkabilmekte olduğundan bahsedilmiş bu konuyu daha iyi izah edebilir misiniz?
Ve kullandığınız sistemide belirtmenizde fayda var.
Benim asıl garibime giden İntel K ibaresiz bir işlemciye nası olurda bir miktar O.C.'ye izin vermesi...

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı