Intel 4770K ve GTX 780Ti için modüler güç kaynağı önerisi

Daha fazla  
Herkese selamlar.
Uzun zamandır kullandığım masaüstü bilgisayarımın güç kaynağı arızasından dolayı yeni bir güç kaynağına ihtiyacım var. Sizlerden ricam aşağıda özelliklerini yazdığım bilgisayarım için modüler olmak şartıyla çok pahalıya kaçmadan bir güç kaynağı önerebilir misiniz? Benim tahminim en fazla 500 Watt güç harcayacağı yönünde ama daha bilgili arkadaşlarımızdan tavsiye alabilirim. Bilgisayarımın özelliklerini paylaşıyorum.

• Işlemci: Intel 4770K.
  • Anakart: ASUS Z87 PLUS.
  • Ekran kartı: ASUS GTX 780 Ti OC.
  • RAM: Kingston HyperX Beast DDR3 2400 MHz CL11 XMP.
  • Kasa: Zalman Z11 PLUS.
  • SSD: Samsung 860 Evo.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam 600 Watt'lık bir güç kaynağı yeterlidir o sisteme ancak güvenilir kaynaklardan almanızı öneririm. High Power, Thermaltake gibi.

Herkese selamlar.
Uzun zamandır kullandığım masaüstü bilgisayarımın güç kaynağı arızasından dolayı yeni bir güç kaynağına ihtiyacım var. Sizlerden ricam aşağıda özelliklerini yazdığım bilgisayarım için modüler olmak şartıyla çok pahalıya kaçmadan bir güç kaynağı önerebilir misiniz? Benim tahminim en fazla 500 Watt güç harcayacağı yönünde ama daha bilgili arkadaşlarımızdan tavsiye alabilirim. Bilgisayarımın özelliklerini paylaşıyorum.

• Işlemci: Intel 4770K.
  • Anakart: ASUS Z87 PLUS.
  • Ekran kartı: ASUS GTX 780 Ti OC.
  • RAM: Kingston HyperX Beast DDR3 2400 MHz CL11 XMP.
  • Kasa: Zalman Z11 PLUS.
  • SSD: Samsung 860 Evo.

High Power 80Plus Bronze HPG-750BR-H12S 750 W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bunu şiddetle tavsiye ederim
Modüler olması neden şart? Modülerlik fiyatı bayağı arttırıyor.
Modüler olması neden şart? Modülerlik fiyatı bayağı arttırıyor.
PSU sistemin en önemli bileşenidir. PSU alırken ucuza kaçılmaz.
Dandik bir tane alırsanız günün birinde cızz sesi duyarsınız sonra bir de ufak bir yanık kokusu,
Aa bir bakmışssınız anakart yanmış. Geçmiş olsun.

Sana şahsi önerim modülere fazla takılmaman çünkü Her şey görüntü değil Boşa havaya para atmaya gerek yok dolar bu seviyedeyken bu fiyata böyle bir güç kaynağı bence F/P ürünüdür. Yinede tavsiye etmek istedim. 2080 Ti kartla kullandığım güç kaynağıdır. Çok sessiz çalışıyor.

High Power 80Plus Bronze HPG-750BR-H12S 750 W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bunu şiddetle tavsiye ederim

PSU sistemin en önemli bileşenidir. PSU alırken ucuza kaçılmaz.
Adam modüler bir PSU istiyor. Bunun dışında diğer arkadaşta modüler olması cidden gerekli mi fiyatı çok arttırıyor demiş ona da okumadan cevap vermişsiniz ilginç.

Modüler olması fiyatı baya bir arttırıyor maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı