Intel 660P 256 GB NVMe SSD için Firmware güncellemesi hızı artırır mı?

Vater Unser

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Evet arkadaşlar sorunum şu: Geçen gün hız testi yaptım. As SSD Benchmark ile, 900 MB/s okuma, 470 MB/s yazma hızı çıktı ve 1-2 hafta sonra tekrar aynı testi yaptığımda hız düşüşleri yaşadım. 900 MB/s olan okuma hızı 850 MB/s olmuş. Ve 470 MB/s olan yazma hızı 445 MB/s olmuş sebebini anlayamadım ve Firmware güncellemesi yapmayı düşünüyorum Intel Solid state Drive toolbox ile. SSD markası: Intel 660P 256 GB NVMe, sizce bu hızlar normal mi? Ürün tanıtımında daha yüksek hızlar yazıyor ama benim bilgisayarımda bu hızları gösteriyor sizce neden olabilir? Firmware güncellemesi yapmak farkeder mi? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
CrystalDiskMark programıyla test edin. Güncelleme varsa yapın.
Yanıt için teşekkürler hocam. Sizce bu SSD için bu hızlar normal mi? Ürün tanıtımlarında belirtilen hızları alamıyorum. ve Kısa süre içinde hız kendiliğinden düşüyor gerçekten garip bir durum. Firmware güncellemesini deneyeceğim umarım sorun çözülür. Ayrıca bu güncellemede dosyaların silinme riski var mı hocam?

Dosyalar silinmez. Size söylediğim program ile test edip sonucu paylaşın.
Hocam sonuçlar böyle. As SSD Benchmark sonuçlarına yakın sonuçlar aldım. Sizce ne yapmalıyım?

Dosya Ekleri

• 2.png
    2.png
    13,5 KB · Görüntüleme: 31

Geri
Yukarı