Intel 660P düşük dosya aktarım hızı

toliver

Femtopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci :(
1609811939120.png

Intel 660P 512GB 1500MB-1000MB/s için aldığım değerler bu şekilde, yani gayet normal.

Ancak dosyaları SSD'den HDD'ye aktarırken maksimum 20MB alıyorum. Sorunun kaynağı nedir? Sabahtan beri bunu çözmeye çalışıyorum. Önceden böyle bir sorunum yoktu. 1.5 senedir kullanıyorum neredeyse...

1609812080728.png

Ne tür bir dosya atıyorsunuz? O dosya içinde mesela ufak boyutlu dosyalar için de hız düşürüyor olabilir.
Her türlü dosyayı denedim. Tek başına 65GB'lık bir ISO dosyası da denedim, ufak boyutlu dosyalar içeren bir klasör de denedim. Sonuç aynı, hepsinde aynı hatayı alıyorum. HDD'den SSD'ye kopyalarken 200 MB/s görüyorum maksimum ona bile şükrediyorum şu an aslında ama, SSD'den HDD'ye kopyalarken maksimum 20 MB/s.
Ne tür bir dosya atıyorsunuz? O dosya içinde mesela ufak boyutlu dosyalar için de hız düşürüyor olabilir.
Benchmark testlerinde iki sürücüdede en ufak bir sıkıntı yok. Fakat kopyalamaya çalıştığımda çok sinirim bozuluyor.

İlginç bir durum. SSD'nin kendi yazılımı var mıydı?

Evet Intel'in SSD yazılımını da indirdim tüm optimizasyonları yaptım ama SSD modelimde genel olarak yaşanan bir sıkıntı varmış yazılımla ilgili.

1609833081447.png

Bu seçeneğe bastığımda %46'dan sonra mavi ekran geliyor. Onun dışında bütün optimizasyon ve taramaları yaptım, hiçbir sıkıntı çıkmadı.

Geri
Yukarı