Intel 8. nesil sistem toplanmalı mı, yeni nesil mi beklenmeli?

strato026

Hectopat
Daha fazla  
60 FPS oyuncusuyum. Şu anki sistemimde GTX 1070 ve 4690K var ve işlemcim yeni oyunlarda darboğaz yapmaya başladı. Yeni bir sistem toplamayı düşünüyorum. i5 8600K'nın şu anki performansı iyi fakat yeni oyunlar daha çok çekirdek kullanmaya başlıyor ve 9. nesilde çekirdekler artacak. Sizce bekleyip 9. nesil bir sistem mi alınmalı yoksa i7 8700K alıp 6/12 beni uzun süre götürür mü? Yeni nesil işlemciler piyasaya çıkana kadar da fiyatları nasıl olur? Şu anki fiyatlar zaten pahalı doların etkisiyle daha da pahalanacaktır.

Yeni nesil işlemcileri bekleyebilirseniz bekleyin ama i7 8700K da fazlasıyla yeterli ve uzun ömürlü bir işlemcidir.

Şimdi şöyle birşey var 9.nesilde aynı anakart soketi kullanılacaksa İ5 8600K alınıp 2-3 sene sonra tekrar upgrade yapılabilir fakat 9.nesilde tekrar soket değişecek ise yeni işlemciler beklenmeli diye düşünüyorum.

Şimdi şöyle birşey var 9.nesilde aynı anakart soketi kullanılacaksa İ5 8600K alınıp 2-3 sene sonra tekrar upgrade yapılabilir fakat 9.nesilde tekrar soket değişecek ise yeni işlemciler beklenmeli diye düşünüyorum.

Büyük ihtimal değişir diye tahmin ediyorum mimaride değişecek 10 nm ' ye geçiş olucak.

4690K darboğaz mı yapıyor? Enteresan... Yapmaması lazım. Oyun içi GPU ve CPU kullanım değerlerini paylaşır mısınız? Bir de OC yaparsanız bu sorun(eğer varsa) geçebilir.

4690K darboğaz mı yapıyor? Enteresan... Yapmaması lazım. Oyun içi GPU ve CPU kullanım değerlerini paylaşır mısınız? Bir de OC yaparsanız bu sorun(eğer varsa) geçebilir.

OC yapılı. Çoğu oyunda yapmıyor. Yapan oyunlar malumunuz BF1 , Witcher 3 de Novigrad vs...

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı