İntel 8600K Sisteme Kasa ve PSU tavsiyesi

orfeos

Decapat
Arkadaşlar merhaba,
Yeni bir sistem topluyorum. Birader Amerika'ya gitmişti oradan ucuz olsun diye ekran kartı ve işlemci aldırdım.
Gerisini Türkiye'den topluyorum şimdilik anakartı ve işlemci soğutucusunu aldım, RAM zaten belli ama kasa ve PSU konusunda ne yapacağımı bilemedim. O yüzden tavsiyelerinizi istiyorum.
Sistem;
CPU : İntel 8600k
GPU : Evga 1070 Ti
Anakart : GIGABYTE Z370P-D3
Soğutucu : FSP windale6
Ram : 3000 MHz 16 GB (olacak)

Bu sisteme uygun kasa ve PSU arıyorum. Bütçe çok yüksek değil orta kalite çok beni dağıtmayacak (her biri için 500 TL civarı) ama uzun yıllar işimi görecek bir şey arıyorum.
Şimdiden çok teşekkürler.

500 TL'ye uzun yıllar güvenli şekilde götürecek PSU Türkiye'de mevcut değil. Biraderiniz hala Amerikada ise ondan Evga Supernova G3 750W getirmesini isteyin; fakat hala orada değilse kendiniz Amazon.com'dan alabilirsiniz. 10 yıl garantili ve güvenli bir PSU'dur kendileri. Fiyat olarak 680 TL ama her kuruşuna değer.

CoolerMaster MasterBox MB511 Kırmızı Led Fan USB 3.0 ATX Mid Tower Kasa
Bu kasanın Nanokatalog'ta RGB fanlı ve tamperli camlı versiyonu da var. Ona da bakabilirsiniz. Yalnız almadan önce elinize kaç günde ulaşacağını sormanızı öneririm.

Alternatif: Aerocool P7-C1 (Bu kasanın bir pleksi penceleri bir de tamperli cam pencereli versiyonu var. Görüntüdeki model tamperli camlı olan fakat fiyatı düşük geldi. Ürünü almadan önce bunu bir teyit etmenizde fayda var, belki ürün ismini ve fotoğrafları yanlış girmiş olabilirler.)

Sharkoon SilentStorm Icewind 750W 80+Bronze
Teknik Özellikler

O yukarıda linkini attığım Sharkoon PSU'yu öneririm. Teknik özelliklerini inceleyebilirsiniz. Fiyat olarak aynı.
Hocam, kablolama işinden pek anlamıyorum, kasa içerisinde 3 adet dahili fan var +1 olarak bende alacağım bu PSU'nun üzerindeki girişler hepsine yetecek mi? Ayrıca kabloların siyah olması hoşuma gitti, fakat uzunlukları konusunda bir sıkıntı yaşar mıyım?

@TheMudur Evet, fazlasıyla yeterli. İlk mesajımdaki teknik özellikler linkinden 750 W butonunu seçip, aşağıdan Cables and Connectors bölümünde kablo içeriğini ve uzunluklarını inceleyebilirsiniz. Daha farklı sorularınız olursa PSU seçimi için konu açıp dilerseniz beni de etiketlemeniz yeterli. Arkadaşın konusu dağılmasın :)

@TheMudur Evet, fazlasıyla yeterli. İlk mesajımdaki teknik özellikler linkinden 750 W butonunu seçip, aşağıdan Cables and Connectors bölümünde kablo içeriğini ve uzunluklarını inceleyebilirsiniz. Daha farklı sorularınız olursa PSU seçimi için konu açıp dilerseniz beni de etiketlemeniz yeterli. Arkadaşın konusu dağılmasın :)
Tamamdır, teşekkürler :)

CoolerMaster MasterBox MB511 Kırmızı Led Fan USB 3.0 ATX Mid Tower Kasa
Bu kasanın Nanokatalog'ta RGB fanlı ve tamperli camlı versiyonu da var. Ona da bakabilirsiniz. Yalnız almadan önce elinize kaç günde ulaşacağını sormanızı öneririm.

Alternatif: Aerocool P7-C1 (Bu kasanın bir pleksi penceleri bir de tamperli cam pencereli versiyonu var. Görüntüdeki model tamperli camlı olan fakat fiyatı düşük geldi. Ürünü almadan önce bunu bir teyit etmenizde fayda var, belki ürün ismini ve fotoğrafları yanlış girmiş olabilirler.)

Sharkoon SilentStorm Icewind 750W 80+Bronze
Teknik Özellikler

Coolermaster kasa gayet beğendim, dark n10 diyorlardı gene forumlarda onun için ne dersin?
Güç kaynağı ise yukarda arkadaşın dediği evgayı bende çok istiyorum ama amazonda shipping yüzünden çok pahalıya denk geliyor ; sharkoon pek hoşuma gitmedi duymadığım bir marka, fsp için ne dersiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı