Intel 9400F-GTX 1660 Super Gaming X sistem toplama

YasinLZ

Hectopat
Öncelikle merhaba. 3 yıldır aynı bilgisayarı kullanıyorum ve yeni nesil bir sistem ile değiştirme kararı aldım. Intel 9400F ile GTX 1660 Super Gaming X'i başyapıt olarak kabul edip alacağım bilgisayarı bu ikisi çevresinde toplamak istedim. Online mağazalarda gezinirken Vatan Computer'a ait güzel bir sistem karşıma çıktı.
L2wSXt.png

Sizce bu sistem için ekleme veya değiştirme yapmama gerek var mı? Sistem stabil çalışır mı?
Önerilerinizi ve yanıtlarınızı bekliyorum. Teşekkürler!

Ayrıca sistemi veya ürünleri detaylı incelemek isteyenler için:

Sistem
Ekran Kartı
İşlemci
Anakart
Ram Bellek
SSD
Kasa
RAM'i 3000 MHz olan bir RAM ile değiştirin. i5 9400F olması ve aynı siteden olması zorunlu mu?
Ben de sizin gibi düşündüm ama anakart modelinin desteklediği ram hızları şöyle:
2666 MHz- 2400 MHz - 2133 MHz
RAM'i 3000 MHz olan bir RAM ile değiştirin. i5 9400F olması ve aynı siteden olması zorunlu mu?
Aynı zamanda güvenilir olması halinde herhangi bir online mağazadan olmasında sakınca yok ve yine dediğiniz gibi işlemci zorunlu değil sadece yeni nesil ve darboğaz yapmayacağından ötürü onu seçtim. Yakın fiyatlı bir işlemci öneriniz varsa açığım. :)
Böyle bir sistemde RAM 16 olmalı kesinlikle. Vatan önermiyorum bu arada. Başka sitelere göz atın bence.
Sistemi topladıktan sonra ram yükseltmek aklımda vardı. Öneriniz için teşekkürler. :)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı