Intel 945 GCM S2L anakarta Ram Tavsiyesi

devildrummer

Kilopat
Yer
Marmaris
Pc özelliklerim :
  • Intel 945 GCM S2L
  • 3 GB Ram (1'e Düştü)
  • 400 GB Harddisk
  • Asus X1550 Series 512 MB 128 Bit
  • XP Professioanl SP3

Ben bu Bilgisayara Windows 7 yükledim Masaüstü'nden direk kurdum. Bilgilerimi D diskine alıp C'yi Biçimlendir dedim sonra 7'yi kurmaya çalıştım ama Sistem dosyalarını bulamadı vs. bişeyler dedi. Hafta sonra tamirciye götürdüm (Bakkal olduğunu bildiğim biyer :D) Ordaki adam Bilgisayarında virüs var RAM sıcaktan iptal olmuş dedi.

RAM'lar :VT 2G DDR2 PC6400 800 MHz. Diğeri de KİNGSTON 1 GB 667 MHz 2 GB'lik yanmış dedi .RAM'ı çıkardı ve C'ye format atıp tekrar XP kurdu. Ben dedim ki 7 kur ben yeni RAM alıp takarım dedim o da bana sen RAM'i yanlış takarsın BANA. Ben de sesimi çıkarmadım 3'den 1'e düşen bu bilgisayara BIOS'dan 7 yüklesem kasarmı? Ya da yeni bir RAM tavsiyesi. Bütçem 80 TL. TeknoFiyat'tan baktım ama bide size sormak istedim :D

O ramleri baştan beri birlikte kullanman hata. Mhz değerleri farklı en başta. 4 gb tek modül bi ram al. Bulamazsan 2x2 aynı ramden al. Win 8(64 bit) indir, kur mis gibi kullan. Win 8 istemem dersen 7(64 bit) de kurabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı