Intel Acer Nitro vs AMD Acer Nitro

Zampara Furkan

Hectopat
Yer
İzmir
Bu 2 seçenek arasında kaldım. YouTube'da bu konu hakkinda 1 video var ama o da yanliş FPS değerleri mevcut. Bilen kişiler bu 2 ekran karti ortalama kaç FPS fark var net rakam söyleyin lütfen kafam çok karıştı. Arada 5-6 FPS fark varsa AMD daha iyi bir seçenek bana göre. Sizinde Tavsiyelerinizi almak istiyorum.

-AMD Acer Nitro: Acer Nitro AN515-42 AMD Ryzen 5 2500U 8GB 512GB SSD RX560X Fiyatı

Intel Acer Nitro: Acer Nitro AN515-52 Intel Core i5 8300H 8GB 1TB + 128GB SSD Fiyatı

Aradaki 400-500 TL fiyat farkına değer mi?

10182146818098.jpg

Intel olanın 16GB rami olanı şu an bende var. Hepsiburada'dan indirimle 4300tl'ye almıştım. Monster marka notebookumu iade etmiştim Acer'de 144hz olduğu için. Intel olanı alın geçin 144hz'den sonra daha 60hz'ye bakamayacaksınız.
Tabi 144hz'yi aktif etmeniz gerek bazıları 60hz kullanıp 144hz ile aynı diyebiliyorlar.

bende acer nitro 15 var vn7 571g 4 senedir kullanıyorum fakat işlemcisi yetmiyor artık laptop almanı tavsiye etmem
Haklısın aslında. Masaüstüler çok daha iyi ve yükseltmeye açık. Fakat bu konu açan kişinin laptop alma kararı aldığını düşünerek yazıyoruz. 5000tl'ye monitör dahil çok daha iyi sistem toplanabilir ya da hazır sistem alınabilir.

Intel olanın 16GB rami olanı şu an bende var. Hepsiburada'dan indirimle 4300tl'ye almıştım. Monster marka notebookumu iade etmiştim Acer'de 144hz olduğu için. Intel olanı alın geçin 144hz'den sonra daha 60hz'ye bakamayacaksınız.
Tabi 144hz'yi aktif etmeniz gerek bazıları 60hz kullanıp 144hz ile aynı diyebiliyorlar.
Memnun musunuz ben de bu laptoptan almak istiyorum.

Memnun musunuz ben de bu laptoptan almak istiyorum.
Memnunum. Her laptopta olduğu gibi biraz ısınıyor. Onu da soğutucu ile çözebiliyorsunuz. PUBG'de sadece 2 ayarım yüksekte ve verdiği FPS gayet yeterli oluyor zaten. CS:GO'yu anlatmaya gerek yok :D. 144hz ayarına çekin, CS:GO'nun başlatma seçeneklerine '-freq 144' olması lazım onu yazın 144hz olarak oynayabilirsiniz :).

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı