Çözüm Intel + AMD Sistemlerde GTA 5 Açılmama Sorunu

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Recep abi NVIDIA ekran kartında oluyor mu bu? Bu arada cidden bu hata ile ilgili video güzel olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar ; Daha önceden bu yamayı klasöre çıkartıyordum ve açılıyordu. Şimdi aynısını yaptığımda ise bir dosyanın eksik olduğunu söylüyor. (Yani 1 gün önce yaptığım işlem şimdi olmuyor)

Bilgisayarınızda Intel GPU + AMD/ATI harici GPU var ve GTA 5 açılmıyor mu ? Sorun değil! Bunun için bir yama hazırlandı ve bu yama sayesinde oyunu sorunsuz oynayabileceksiniz!

Adım adım GTA 5 çalıştırma rehberi:
  1. Öncelikle yamayı buradan indirin: TechCoders.Net
  2. İnen dosyayı klasöre çıkartın.
  3. CCC'den "GTA5.exe" ve "GTAVLauncher.exe" dosyalarını "High Performance/Yüksek Performans" moduna alın.
  4. Teamviewer (arka planda çalışan görevi de kapatın Görev Yöneticisi ile), Fraps (ya da ebnzeri kayıt programları), Overwolf, Raptr/AMD Gaming Evolved, Razer Game Booster veya benzeri GTA ile çakışacak programları sonlandırın.
Social Club sürümü için:
  • Oyunu Social Club üzerinden açın ve giriş yapın vs.
  • Birkaç saniye bekleyin. Görev yöneticisinde "GTA5.exe" gözüktüğünde bir sonraki adıma geçebilirsiniz. Genelde bu işlem Social Club ortadan kaybolduğunda gerçekleşmekte.
  • Şimdi "GTA5Hotfix_x64.exe" dosyasına sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştırın.
  • Konsol karşınıza gelmiş olmalı. Şimdi beklemeye başlayın. İstisna kodunun üzerine yazma girişimi için varsayılan değer 5. Bu değiştirilebilir isterseniz.
  • İşlem 5 dakika veya daha uzun sürebilir. Sabırlı olmanızda fayda var.
  • Oyun artık AMD ekran kartı ile açılacak. Artık yamayaı kapatabilirsiniz. Ya da bir tuşa basıp devam edebilirsiniz.
Steam sürümü için:
  • Oyun için Steam katmanını kapatın!
  • Kütüphaneden GTA 5'i seçip "Oyna" deyin. Sonrasında "Grand Theft Auto V oyna" deyip tekrar Oyna seçeneğini seçin.
  • Giriş yapın veya bekleyin otomatik giriyordur zaten. Her neyse....
  • Oyunun yüklenmesini bekleyin. Social Club ortadan kaybolunca en az 5-20saniye bekleyin.
  • "GTA5Hotfix_x64.exe"ye sağ tıklayıp Yönetici hakları ile çalıştırın.
  • Konsol karşınıza gelmiş olmalı. Şimdi beklemeye başlayın. İstisna kodunun üzerine yazma girişimi için varsayılan değer 5. Bu değiştirilebilir isterseniz.
  • İşlem 5 dakika veya daha uzun sürebilir. Sabırlı olmanızda fayda var.
  • Oyun artık AMD ekran kartı ile açılacak. Artık yamayaı kapatabilirsiniz. Ya da bir tuşa basıp devam edebilirsiniz.

Abi burada sen sadece AMD den bahsetmişsin. ERR_MEM ve ERR_GEN hatası alıyorum. Akabinde safe modu hatası da var tabi. TW den bakabilme şansın var mı be abi?

Abi Steamden çözmeye çalışıyorum da daha en baştaki cümle kafa karıştırıcı; Oyun için steam katmanını kapatın ne demek hiç bir şey anlamadım

Yardım edebilecek var mı TW'den hala çözemedim sorunu :/
Oyun açılıyor hikaye modu diyorum tam giriyor yükleniyor hopp bu geliyor 1 haftadır her şeyi yapıyorum.

Screenshot_101.png

Dün yeniden silip yükledim fakat yine aynı hata ::( @Recep Baltaş

Ben geçen ay GTA 5 satın aldım. Sorunsuz oynuyordum. Birkaç gün önce format attım bilgisayara. Oyunun dosyalarınıda yedeğini almıştım format bittikten sonra Social Club falan tekrar kurdum yedeğini aldığım dosyaları da tekrar yerine yükledim. Oyun sorunsuz açılıyor ancak oynarken durduk yere oyundan atıyor. En çok görev yaparken oluyor bazen freemod da dolaşırken de atıyor. Acaba sebebi ne olabilir yardımcı olabilir misiniz? Oyundan attığında ekrana gelen yazıda resimdeki yazı.
Bu konuda söylenenleri uygulasam acaba bu atma sorunu da çözülür mü?

Arkadaşlar öncelikle merhaba. GTA 5'i Rockstar Games Launcher'den satın aldım ve bir hatayla karşılaştım. Story Moda girerken hiçbir sıkıntı yaşamıyorum ama Online'a girerken çalışmayı durdurdu hatası alıyorum ve tamam dedikten sonra Exited Unexpectedly hatasını alıyorum bir türlü çözemedim.

Şu an bende de devam ediyor bu hata oyunda iken atıyor birden.

Bu AMD neyi çözemiyor, niye bu kadar sorunu var, veya Intel'in AMD'den ne alıp veremediği var anlamış değilim...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı