Intel anakarta AMD işlemci takma

Phobos

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yardımınızı isteyecektim bu konularda cahilimdir ben bilgisayar toplayacagım i3 ve AMD FX8320 arasında kaldım herkes AMD önerdi onu almayı düşünüyorum fakat AMD am3+ diye bir soket diyor. i3'de bu farklı ben bilgisayarı Intel'e göre topladım AMD işlemci takarsam sorun olur mu? Aralarında pin sayısı farkı varmış aynı sisteme bu işlemciyi alırsam çalıştırabilir miyim? Sorun yaşar mıyım ?

Ana kartlar intel ve amd olarak ayrıldığı gibi bazı ana kartlar aynı marka içerisinde ki chipsetlere göre de ayrılır. Bu nedenle alacağınız işlemciye uyumlu anakart seçmelisiniz.

Sokete göre takılı AM3+ Anakarta AM3 Takılabilir AMD'de geriye dönük sistem toplayabilirsin ama intel'de bildiğim kadarıyla her sokete desteklediği işlemci takılır

Kısacası amd anakarta intel işlemci takamazsın intel anakartada desteklediği soketin işlemcisini takarsın amd'de de aynı şekilde

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı