Intel Arc A770 Intel Core i5 8500 işlemciye darboğaz yapar mı?

Halit Ege TURAN

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Masaüstü bilgisayarımın özellikleri:

İşlemci: İntel Core i5 8500 3.00GHz Max Turbo Frekansı: 4.10 GHz

Anakart: ASUS TUF GAMING Z370 PLUS GAMING II

RAM: 2x Kingston HYPERX DDR4 8+8 16 GB

Ekran Kartı: ASUS GeForce GT 1030 2 GB 64 Bit

Solid State Drive: Samsung PCI_E NVMe 128 GB

Hard Disk: Seagate Thin Laptop 500 GB Sata 2

Kasa Fanları: TX 1500RPM 12cm + Snowman RGB 12cm

Kasa: Eifel

Güç Kaynağı: AeroCool VX Plus 400W
RAM
2x DDR4 2400MHz HYPERX Fury Kingston 8+8 16gb
SSD veya HDD modeli
Samsung 128GB M.2 NVMe
Ekran kartı
ASUS GeForce GT 1030 2GB 64 bit
Anakart
ASUS TUF GAMING Z370-PLUS GAMING II
İşlemci
İntel Core i5 8500 3.00
Merhaba işlemcim başlıkta ve üstte yazıyor ekran kartı'da yazıyor bu ekran kartın'dan Intel Arc A770'e geçmeyi düşünüyorum bu işlemci'ye darboğaz yapar mı?
Anakart'ımın marka ve modelinden RAM'imin marka ve modelinden ve SSD'min marka ve modeline kadar yazdım.

Ekran kartı için bütçeniz nedir? O ekran kartını almayın.

Gerçekler.. Intel'in ekran kartı konusundan alacağı daha çok yol var.

Merhaba işlemcim başlıkta ve üstte yazıyor ekran kartı'da yazıyor bu ekran kartın'dan Intel Arc A770'e geçmeyi düşünüyorum bu işlemci'ye darboğaz yapar mı?
Anakart'ımın marka ve modelinden RAM'imin marka ve modelinden ve SSD'min marka ve modeline kadar yazdım.
Bu arada soruya gelirsek darboğaz olur. 3060 a yapıyorsa onada yapar. Bütçe ne ekran kartı için ?

Rekabetçi oyunlar oynuyorsan ya da espor tarzı oyunlar diyeyim, o zaman FPS beklentin yüksek olmasın. Stuttering yaşayabilirsin. İşlemcide RAM'de o ekran kartına yetişemez. En azından 3200-3600 MHz olsa daha iyi olurdu. Bana sorarsan al darboğaz yaparsa yapasın idare edersin ileride işlemci RAM anakart yeniler devam edersin. Intel güncellemelerle gelişti şu an iyi sayılır.

Rekabetçi oyunlar oynuyorsan ya da espor tarzı oyunlar diyeyim, o zaman FPS beklentin yüksek olmasın. Stuttering yaşayabilirsin. İşlemcide RAM'de o ekran kartına yetişemez. En azından 3200-3600 MHz olsa daha iyi olurdu. Bana sorarsan al darboğaz yaparsa yapasın idare edersin ileride işlemci RAM anakart yeniler devam edersin. Intel güncellemelerle gelişti şu an iyi sayılır.

RAM'a overclock yapıp 3200MHz'e çıkarsam olmaz mı sadece.

Bu arada soruya gelirsek darboğaz olur. 3060 a yapıyorsa onada yapar. Bütçe ne ekran kartı için ?
25.000 - 27.000 tl arası

Gerçekler. Intel'in ekran kartı konusundan alacağı daha çok yol var.

Benim işlemcimin içinde dahili grafik birimi olarak: Intel UHD grafikleri 630 var onu kullandım GT 1030' çıkartıp bir süre memnun kaldım o yüzden Intel Arc A770 almak istedim.

Bruh 25 bine 4070 süper bile alırsın da, bence elindeki sistemide satıp hazır AM5 kasa al.
Doğru söylüyorsun ama ilk göz ağrım bu bilgisayar ondan kıyamıyorum yenisini almaya.

Benim işlemcimin içinde dahili grafik birimi olarak: Intel UHD grafikleri 630 var onu kullandım GT 1030' çıkartıp bir süre memnun kaldım o yüzden Intel Arc A770 almak istedim.

Doğru söylüyorsun ama ilk göz ağrım bu bilgisayar ondan kıyamıyorum yenisini almaya.
Yeni eskiyi siler. Boşver teknoloji gelişiyor, sende ona ayak uydurmak zorundasın.

Geri
Yukarı