Intel Atom 1.60 GHz laptopa işletim sistemi önerisi

onrbln

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar. Elimde bir abimin kenarda köşede duran bayağı eski bir Laptop'u var. İşlemcisi Intel atom 1.60 GHz, 1GB RAM'a sahip. Yani anlayacağınız bayağı kötü. Bunu köyüne gittiği zaman internete girmek için kullanacakmış. Sizce buna hangi işletim sistemi ve kaç Bit bir sistem yüklemem gerekiyor?

Arkadaşlar merhabalar. Elimde bir abimin kenarda köşede duran bayağı eski bir Laptop'u var. İşlemcisi Intel atom 1.60 GHz, 1GB RAM'a sahip. Yani anlayacağınız bayağı kötü. Bunu köyüne gittiği zaman internete girmek için kullanacakmış. Sizce buna hangi işletim sistemi ve kaç Bit bir sistem yüklemem gerekiyor?

32 Bit Windows 7 anca kurtarır diye düşünüyorum.

32 Bit bir Win 7.
Linux veya Ubuntu iyi seçim olacaktır.

2009'de aldığım aynı özellikli eski bilgisayarımda Win 7 Starter vardı. Çok hızlı değil ama CS 1.6 ve modem kurma gibi basit işler için kullanıyorum hala.

Geri
Yukarı