Intel Atom 1.60 GHz laptopa işletim sistemi önerisi

Daha önce Linux kullanmadım kendisininde kullandığını düşünmüyorum. Windows'a göre farkı nedir? Kullanımında ne gibi değişikler var?
Bilgisayarınızın donanımı sorunsuz bir şekilde tanınırsa basit bir şekilde tercih ettiğiniz tarayıcıyı kurup kullanabilirsiniz. Sistemi güncelleme kısmını ise varsa kullandığınız dağıtımın üzerindeki araçtan yoksa terminalden(komut penceresinden) iki komutla güncelleyebilirsiniz. GNU/Linux dağıtımı olarak XFCE kullanan dağıtımlar(Linux Mint XFCE, Fedora XFCE, Manjaro XFCE gibi.), LXDE kullanan dağıtımlar(Lubuntu 18.04.5 gibi.) AntiX veya İlledelinux kurabilirsiniz.

Windows olarak hangileri kurtarır bilmiyorum ama Windows 7 64-bit'in bile minimum sistem gereksinimleri 2GB RAM gözüküyor ve 32-bit olanı ise 1GB RAM. 32-bit bir işletim sistemi önermeyi doğru bulmuyorum çünkü 32-bit'in yazılım desteği kesilmeye başladı.

@Kerem00 O kolpa bu arada, 2GB ile 64 Bit Windows tam bir işkence. Tarayıcı açtığın anda RAM doluyor, kriz geçiriyorsun.
Ben 2GB RAM ile Windows 7 64-bit kullandığımda fazla sorun yaşamamıştım aslında. Yine de iyi bir deneyim olduğunu söyleyemem.

Hocam, buradaki gönderilere bakarak bilgi edinebilirsiniz GNU/Linux hakkında. Ön araştırma yapmadan pat diye kurmayın, istediğiniz bir özellik olmayabilir belki.

Yeni konular

Geri
Yukarı