Intel atom N270 için hangi işletim sistemi yüklenmeli?

Kadir.R

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Fikir adamı
Arkadaşlar elimde bir adet Exper marka minibook laptoplardan var. Intel atom N270 işlemcisi var. 1.6 GHz hızında 2 çekirdekli bir işlemci. 2 GB RAM'ı (DDR2) var. Biliyorum bu PC çöp ama bu PC'ye Linux falan kursam en azından YouTube'da falan video izleyebilir miyim?
Bu arada sıkıntı çıkaran tek parça işlemci. Onun için daha az işlemci kullanan bir işletim sistemi önerirseniz sevinirim.

Arkadaşlar elimde bir adet Exper marka minibook laptoplardan var. Intel atom N270 işlemcisi var. 1.6 GHz hızında 2 çekirdekli bir işlemci. 2 GB RAM'ı (DDR2) var. Biliyorum bu PC çöp ama bu PC'ye Linux falan kursam en azından YouTube'da falan video izleyebilir miyim?
Bu arada sıkıntı çıkaran tek parça işlemci. Onun için daha az işlemci kullanan bir işletim sistemi önerirseniz sevinirim.

Linux, XFCE.

@gen2 'nin önerdiği gibi XFCE masaüstü ortamını kullanan linux dağıtımları iş görecektir.

Linux kurup Chromium'un VAAPI hızlandırmasından faydalanırsanız, o bilgisayarı geride tutan tek şey 2 GB olan RAM olacaktır. 2 GB daha eklerseniz Linux ile gayet randımanlı bir şekilde kullanabilirsiniz.

Oyun oynamayacaksan Windows 8.1 öneririm.

Hocam Windows 7'de bile YouTube'da kasıyor bırak oyunu YouTube kasmasa 40 takla atacağım.
Peki ben bu sisteme overclock yapabilir miyim? Bazı forum sitelerinde bu işlemciyi 1.6 GHz'den 2.0 GHz'ye çıkartmışlar.

Hocam Windows 7'de bile YouTube'da kasıyor bırak oyunu YouTube kasmasa 40 takla atacağım.
Peki ben bu sisteme overclock yapabilir miyim? Bazı forum sitelerinde bu işlemciyi 1.6 GHz'den 2.0 GHz'ye çıkartmışlar.
Overclock yapılıp yapılmayacağını bilmiyorum fakat yapılıyorsa sıcaklığını kontrol ederek yapın. Bence Linux kurmalısınız.

Geri
Yukarı