Intel Atom sisteme SSD tavsiyesi

Elekrono

Hectopat
Yer
System32
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Intel Atom 1.6GHz ve 1GB DDR2 sistemli eski bir bilgisayarım var ve yakın zamanda yeni bilgisayar alma şansım olmadığından dolayı şimdilik idare etmek için SSD almayı düşünüyorum fakat bu SSD 150LT vermeye değer mi? Ayrıca bu SSD'lerin girişleri HDD girişi ile aynı değil mi yani bir slota hem HDD hem SSD takılabilir değil mi? Çünkü disk girişi farklı ise bir de onunla uğraşmak zorunda kalmak istemiyorum.
Belki işe yarar diye bilgisayarımın modeli: Casper Minibook

O SSD olabilir veya Crucial 120 Gb olabilir.
Evet Sata olan SSD ile HDD girişleri aynı. Maalesef bir slota ikisini birden takamazsınız. Üstelik Laptop kullanıyorsunuz, içerisindeki HDD'yi söküp yerine SSD'yi takacaksınız. HDD için de şunun gibi bir HDD kutusu almanız gerekecek : USB 3.0 HDD Kutusu
Şöyle söyleyeyim size, HDD kutusu kullanmıyorum. Direk HDD'yi alıp masanın üstüne koyuyorum. Geçen gün dolabın üstünden 70GB bir HDD buldum. Hala çalışıyordu :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı