İntel Core 2 Duo E6600 İşlemciye Giriş Seviyesi Ekran Kartı

Ziya Arslan

Centipat
Öncelikle herkese iyi günler diliyorum. Belirtmek isterim ki çok iyi bir sistemim yok. 4 GB hafızaya sahip bir ram belleğin yanı sıra İntel Core 2 Duo E6600 işlemciye sahip bir sistemim var. 2 çekirdek ve 2.70 GHz değerine sahip. Giriş seviyesi bir ekran kartı almayı düşünüyorum. Benim şu anki tercihim MSI R7 240 2GB ekran kartı. Bunu almam benim açımdan bir sıkıntı yaratır mı sormak istedim. ''Kardeşim bir yararını göremezsin, boşuna alma'' vb. bir durum var mıdır acaba? Şimdiden teşekkür ederim.

90TL ye aldığım 9800GT 250TL olmuş. Anlam veremiyorum. Nedir bu? HD4850'de aynı şekilde. Zamanının efsaneleri olabilirler lakin etmiyor işte o fiyatı hak etmiyor umarım alan yoktur.

@Ziya Arslan Alabilirsin ikinci el olarak. O sisteme göre bir ekran kartı lakin bulabiliyorsan R7 250 öneriyorum ben işlemcini 4 çekirdekli falan yaparsın ileride sıkıntı çekmezsin.

90TL ye aldığım 9800GT 250TL olmuş. Anlam veremiyorum. Nedir bu? HD4850'de aynı şekilde. Zamanının efsaneleri olabilirler lakin etmiyor işte o fiyatı hak etmiyor umarım alan yoktur.
Aynen oyle, bende dun ekran kartlarina bakiyordum benim ekran kartimin aynisi 450TL'ye satiliyor. Piyasa cosmus, artik bir sey alinmaz Turkiye'den.

Aynen oyle, bende dun ekran kartlarina bakiyordum benim ekran kartimin aynisi 450TL'ye satiliyor. Piyasa cosmus, artik bir sey alinmaz Turkiye'den.
Piyasa zaten kötüydü lakin ben araştırıp çok ince aralardan donanımları cımbız gibi çekip alıyordum. Yani bir aralar eski sistem alıp satıyordum gerçi hala stok var yani dünya düzelsin işin başına döneceğim ayrı konu 😀 neyse. Yani piyasaya hakimdim ve donanımları 2-3 semt uzaklara gidip alıyordum misal geçen sene 150TL ye satılan Q8400'ü 60TL ye 3 vesait yaparak (1 gemi 2 otobüs) aldım. 9500GT ile PSU'luiçi boş PC kasasını 50TL ye aldım ama dükkanı bulana kadar çok yorulmuştum ara sokaklardaydı. Böyle yapıyordum ben alışverişleri lakin şuan senin de dediğin gibi piyasa bok içinde. Şuan, bu ülkeden hiçbir bilgisayar bileşeni alınmaz.

Asgari ücret yine 2000TL idi 1300TL'ye oyun hediyeli RX590 satıldığını gördü bu gözler. Şimdi RX570 olmuş 1250TL. 4500TL'ye RTX2060'lı 4000'e 1660ti'li kasa toplanıyordu. Ne hale geldi piyasa... Yazık.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı