Intel Core 2 Duo E6600 FPS düşüşü ve kullanılabilir RAM miktarı sorunu

Leprosy

Hectopat
Bir şey danışmak istiyorum sizlere ben 5 ay önce falan eski masaüstü bilgisayarımı arkadaşımdan 2. el parçalar alarak düzgün bir hale getirmiştim. Bilgisayarı ilk tamamladıgım zaman LOL'de yüksek ayarlarda oynayabiliyordum ama bilgisayar Windows 7 32 Bit idi. Fazla drop girdiği için 64 Bit yaptım ve orta ayarlarda düzgün şekilde oynayabiliyordum. Ondan sonra Windows 8.1'e geçtim ve düşük ayarlarda hafif droplar ile zar zor oynuyorum. Bu performans düşüşünün sebebi nedir? Tekrar Windows 7 64 Bit'e geçsem daha mı iyi olur?
Bir sorum daha olacak, bilgisayarımda 4 GB (2+2) RAM var fakat kullanılabilir miktar 2,94 GB olarak gözüküyor. 5 aydır problem etmiyordum ama artık 4 GB olsa daha iyi olur diye düşünüyorum. Nasıl çözebilirim bunu?

İşlemcim: Intel Core 2 Duo'e6600.
Ekran kartım: AMD Radeon HD5570.

başlat menüsüne msconfig>ön yükleme>gelişmiş seçenekler>bellek üst sınırı tikini açıp ram miktarını girin (4096MB)

böylece rami kullanabilirsiniz
2. olarak performans düşüklüğünün nedeni windowslardan kaynaklı olabilir win 7'e geçerek daha iyi bir sonuç elde edebilirsin belki
ayrıca sistem düşük ondan kaynaklı.

İşletim sistemi fark edebiliyor oyun performansında. Ben eski sistemde w10'a geçince GTA V'de render problemleri başlamıştı. Windows 7 ile açınca sıkıntı olmuyordu. Ondan kaynaklıdır belki seninki de.

başlat menüsüne msconfig>ön yükleme>gelişmiş seçenekler>bellek üst sınırı tikini açıp ram miktarını girin (4096MB)

böylece rami kullanabilirsiniz
2. olarak performans düşüklüğünün nedeni windowslardan kaynaklı olabilir win 7'e geçerek daha iyi bir sonuç elde edebilirsin belki
ayrıca sistem düşük ondan kaynaklı.
denedim fakat ram miktarı hala aynı
O sistem için normal.
5 ay boyunca orta ayarda rahat oynadığım oyunu şuan düşük ayarlarda zor oynuyorum bu normal mi

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı