Intel Core 2 Duo E8400 vs Intel Core 2 Quad Q6600

EsCuLuDe

Decapat
Arkadaşlar hangi işlemci daha iyi söyler misiniz bide mesela işlemciler de bu işlemci oyun için uygun bu işlemci programlar için uygun diye böyle bir şey var mı varsa da yazabilir misiniz? Bir de bu işlemciler MSI 2A78 anakart ile uyumlu mu? Yeni alacağım işlemci NVIDIA GeForce GT 730 GB 128 Bit ekran kartını besleyebilir mi? Bir de anakartın üstünde MS 7525 yazıyor ama CPU-Z MSI 2A78 olarak gösteriyor?

Şimdiden ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Intel Core2 Duo E8400 İşlemci 6M Önbellek 3.00 GHz 1333

Intel Core2 Quad Q6600 İşlemci 8M Önbellek 2.4GHz Dört çekirdek

Hangi işlemci daha iyi?

Anakartım:

anakart-png.420482

Son düzenleyen: Moderatör:
Eskiden çıkan oyunlar, 2 çekirdek kullandığından dolayı E8400 frekans farkıyla daha performanslı çalışıyordu. Ama şuanda tam tersi bir durum var. Çekirdek kullanmaya başladı oyunlar. Eğer 775 pin sistem ile devam edeceksiniz. Q6600 alacağınıza bence Xeon işlemcilere yönelmelisiniz. Ama belitmiş olduğunuz anakart sadece core 2 dou işlemcileri destekliyor.

Eskiden çıkan oyunlar, 2 çekirdek kullandığından dolayı E8400 frekans farkıyla daha performanslı çalışıyordu. Ama şuanda tam tersi bir durum var. Çekirdek kullanmaya başladı oyunlar. Eğer 775 pin sistem ile devam edeceksiniz. Q6600 alacağınıza bence Xeon işlemcilere yönelmelisiniz. Ama belitmiş olduğunuz anakart sadece core 2 dou işlemcileri destekliyor.
O'zaman ben
Ben iki yıl e8400 kullandım o.c potansiyeli var ama iki çekirdekli q6600 4 çekirdekli daha performanslı dir bir çok oyunu rahatlıkla oynarsin
Peki bir şey sorcam biosumu falan onun gibi şeyleri güncellememe ya da taktık sonra ya da önce bir şey yapmama gerek var mıdır? Intel Xeon E5450 takiyim dedim win10 için bios ister dediler bu intel core2 duolar bende ister mi? Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.
O'zaman Core2 Duolar da benim pc bir şey istemiyor anladığıma göre? Çünkü Intel Xeon E5450 takiyim dedim win10 için bios modu ister dediler düzgün yapılmassa sıkıntı çıkarabileceği için başka işlemcilere bakiyim dedim şimdi intel core2 duolar benim pcde bir şey istiyor mu taktıktan sonra ya da önce sistemde herhangi bir şey
Ve bide anakartımın sadece Core2 Duo işlemcileri desteklediğini hangi yazıya bakarak gördünüz?
Ben iki yıl e8400 kullandım o.c potansiyeli var ama iki çekirdekli q6600 4 çekirdekli daha performanslı dir bir çok oyunu rahatlıkla oynarsin
Diğer arkadaş böyle demiş: ''Ama belitmiş olduğunuz anakart sadece core 2 dou işlemcileri destekliyor. '' demiş. Intel Core2 Quad Q6600 ü takmak için yapmadan önce bir şey ya da yaptıktan sonra bir şey yapmalı mıyım?
Intel Core 2 Quad Q9550 2.83GHz 12MB Cache 1333MHz LGA775 bunu peki anakartıma takabilir miyim tekrar en üstten anakartıma bakabilirsiniz.

Son düzenleme:
Bunu takabilir miyim peki?

bende i2 8400 kullandım fazla oyun oynanmıyordu bence uzerine bıraz daga ekle yenı anakart ve islemci ram alırsın daga karlı olursun oyun ıcın yapıyorsan sıstem

E8400 ile Q6600 arasında çok far göremezsiniz.
Q6600 E8400'den üst yanı 4 çekirdek olması. Diğer özellikleri ise E8400 daha iyi. Ayrıca E8400 overclock dayanıklılığı da sağlam. Ben overclock ile 3, 30 GHz çıkarttım ve ısısı oyunda yük altında iken en fazla 57 derece kalıyor. Ve GT 730 besler. Çünkü GTX 650 ile kullanıyorum.
Darboğaz var ama ahım şahım denilecek kadar havalar sıcak iken ve stok fan var bu kadar ısınıyor. Vede xenon işlemci pek önermem aşırı ısınıyorlar stok fan yetmez. i5 DDR3 sistemi Quad sisteme göre daha ucuz ve daha iyi. Bende ileride uprade edeceğim.
Arkadaşlar ileride yeni kasa alacaksanız PSU içinde ise ilk onu alın. Almayacak iseniz PSU alın. Çok önemli olacak. Çünkü 300W bir PSU sizi sınırlayacak. Sistemininiz eskide olsa ekran kartı yeni olsun mede olsa ekran kartı başka sisteme eklenebilir.
SSD muhakkak olsun çok önemli.
HDD iyi ön belleği olan ve iyi deviri olan SATA 3 olsun.
Sizin 3 parçanız sizin ile gelmeyecek. Anakart ( işlemci desteklemiyor ise), işlemci, RAM bu birleşenleri uygun olmadığı yere takamayız. Bu sebeple E8400 veya Q6600 varmış çok önemli değil. Sadece GPU yeni diye yeni oyunlara dalmayın işlemci sınırlayacak. Sadece.
Uprade yapmak için zemin hazırlarsınız.
Lütfen rica ediyorum xenon işlemcileri (771, 775) önermeyin. Elindeki ile idare etsin hele bu e8xxx serisi ise.
Arkadaşlar bu yazıyı konu saybine değil genel olarak yazdım. Kısacası yaşadığım olaylar kısaca tecübem ile yazdım.

Yeni konular

Geri
Yukarı