Intel Core 2 Duo sistem çok yavaş açılıyor

Moolong

Kilopat
Arkadaşlar iki PC, bir HDD, 1 USB elimdekiler.
Kötü olan PC:
2 GB RAM
Intel Celeron 530 işlemci.

İyi olan PC:
6 GB RAM
Intel Core 2 Duo işlemci.
NVIDIA GeForce 9600GT ekran kartı.

Kötü PC: 30 - 35 dk
İyi PC: 4 saat - 4.5 saat
İyi olan PC neden bu kadar yavaş boot ediyor. Aynı USB ve aynı HDD'yi kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kötü olan PC:
2 GB RAM.

İyi olan PC:
6 GB RAM.

Kötü PC: 30 - 35 dk.
iyi PC: 4 saat - 4.5 saat.
İyi olan PC neden bu kadar yavaş boot ediyor. Aynı USB ve aynı HDD'yi kullanıyorum.

HDD'lerin durumu sağlığı nasıl?

Kötü olan PC:
2 GB RAM

İyi olan PC:
6 GB RAM

Kötü PC: 30 - 35 dk
İyi PC: 4 saat - 4.5 saat
30 dk boot bile aşırı fazla. 1 bilemedin 2 dakika sürer boot dediğin şey. Bunların diskleri ölmüş resmen.

30 dk boot bile aşırı fazla. 1 bilemedin 2 dakika sürer boot dediğin şey. Bunların diskleri ölmüş resmen.

Boot dediğim olay işletim sisteminin Full kurulup driver yüklenme süresi.
Benim sorum neden bu kadar yavaş boot ediyor iyi sistem.

SSD takın saniyeler içinde açılsın.

SSD'ye verecek para olsa burada olur muydum sizce.

Ya siz anlamıyorsunuz ya ben anlata mıyorum ya da siz anlamak istemiyorsunuz şimdi benim sadece 1 HDD var bu HDD'yi iyi olan PC'ye taktığımda PC çok yavaş boot ediyor.
Kötü olan PC de çok hızlı boot ediyor bunun nedenini sordum HDD de sıkıntı olsa ikisinde de aynı eder bir PC neden hızlı dieri neden yavaş boot ediyor onu soruyorum.

SSD'ye vermediğiniz parayı 3-4 saat açılmayan PC yüzünden elektriğe veriyorsunuz.

asd.PNG

Emin misiniz?

Ya siz anlamıyorsunuz ya ben anlata mıyorum ya da siz anlamak istemiyorsunuz şimdi benim sadece 1 HDD var bu HDD'yi iyi olan PC'ye taktığımda PC çok yavaş boot ediyor.
Kötü olan PC de çok hızlı boot ediyor bunun nedenini sordum HDD de sıkıntı olsa ikisinde de aynı eder bir PC neden hızlı dieri neden yavaş boot ediyor onu soruyorum.

Eki Görüntüle 1451291

Emin misiniz?

Ortalama 500W desek günde 2kW çeker. Ayda 60 kW yapar. (4 saat için) 240 limitin 60'ını PC dolduracağı için geri kalan180kW muhtemelen aşılacaktır. Dolayısıyla 60x2, 2TL ile 132 TL çıkar.
Geçen ay 300e 240GB SSD aldım. Dolayısıyla yanlış hesaplamadıysam eminim diyebilirim.
Sizin verdiğiniz hesap çok eski PC olması lazım. 150wattlık PC 15 yıl önce vardı herhalde.

Yeni konular

Geri
Yukarı