Intel Core 2 Q8300 Sisteme Ekran Kartı Tavsiyesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

WinAtHere

Hectopat
  • Asus P5G41T-MLX - Anakart
  • 4 GB 1333Mhz Hi-Level - Ram
  • Core2 Quad Q8300 2.50Ghz

PSU Kaç Watt bilmiyorum, ancak siz kaç Watt gerekeceğini söylerseniz PSU'da alabilirim.

Aklımdaki Ekran Kartı şu : http://http://www.vatanbilgisayar.c...11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=66605

Sorunsuz çalışır mı? Darboğaz yada uyumsuzluk gibi bir sorunla karşılaşır mıyım ? Daha iyi bir ekran kartı tavsiyeniz var ise onu da düşünebiliriz. Çok teşekkürler şimdiden.

Aklıma gelmişken ekleyeyim; bu anakartın 2 RAM slotu var. 8x8 ddr3 1333 MHz RAM taksam bir sorun çıkar mı? 16 GB RAM desteği var mı acaba? Sitesinde bilgi bulamadım Asus'un.

Son düzenleyen: Moderatör:
16 GB RAM fazladır, 4 GB yeterlidir ama sorun yaşarsan 8 GB yaparsın. O da fazlasıyla yeter. Core 2 Quad güçlü bir işlemci darboğaz oluşmaz.

Gelelim güç tüketimine: GTX 650 TiB=134W + Core 2 Quad Q8300=95W + sistemin geri kalanı=50W toplamda => 279W

Sağlam bir 450-500W yeterli olacaktır. Güç kaynağınızın modelini belirtin, bütçenizi de belirtirseniz daha iyi alternatifler olabilir.

Yorumlar için çok teşekkürler. Sizin önerdiğiniz ekran kartı 128 bit, benim baktığım 192 bit ve arada başka bir fark göremedim. Benim baktığım kart daha iyi değil mi? Ben mi yanlış düşünüyorum?

Yorumlar için çok teşekkürler. Sizin önerdiğiniz ekran kartı 128 bit, benim baktığım 192 bit ve arada başka bir fark göremedim. Benim baktığım kart daha iyi değil mi? Ben mi yanlış düşünüyorum?

750Tİ yeni çıktı çok güzel bir kart gtx 650Tİ dan daha iyi bir kart.

Sizi baktığınız GTX 650Ti daha iyi ama daha fazla güç tüketiyor. GTX 750 veya GTX 750Ti daha az güç tüketiyor ve yeni nesil.

GTX 750 Ti ile GTX 650 TiB arasında fark yok diyebiliriz. GTX 650 TiB daha ucuz.

Cevap yazıp yardımcı olan herkese tekrar tekrar teşekkürler. Sanırım tercihimi 750Ti den yana kullanacağım. Aradaki fiyat farkı az ve yeni nesil olmasından dolayı.

750Tİ de güç pini yok, o yüzden PSU'nun önemi var mı ki?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı