İntel Core 2 Quad Q6600 İşlemci İçin Ekran Kartı Tavsiyesi

Daha fazla  
Yakınlarımda satılık İntel Core 2 Quad Q6600 işlemci ve GİGABYTE GA G31M-ES2L buldum. Açıkçası belki bir kaç kişi beni anlamaya bilir. Bende laptop var ve her işimi görüyorum. Ama laptop sorun çıkarmıyor. Yani ben bu iki parçayı alıp biraz uğraşmak istiyorum.

Bu işlemci ve anakart buldum. Sorum şu bu iki parçayı alsam ekran kartı olarak ne tavsiye edersiniz ?

Bütçe sınırsız, bu işlemci ile hiç bir şekilde darboğaz yapmayacak, sorunsuz çalışacak ekran kartı önerir misiniz ? Tabiki ona göre güç kaynağı da önerirseniz sevinirim.

Sistemde 1 GB DDR2 bellekler var, ben aldıktan sonra 4 yapmayı düşünüyorum.

Acaba tavsiye edeceğiniz ekran kartı ile birlikte GTA 5 oynayabilir miyim ? (4 GB Bellekler ile birlikte)

Diğer bileşenler:
160 GB HDD
350 Watt güç kaynağı
1GB DDR2 Bellek.

(Aklıma takılan işlemci değil de anakart PCI Express yuvaları ile uyumsuzluk olacağı, siz bu konu hakkında ne dersiniz ?)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçe sınırsız ise en baştan 3000 TL bir sistem topla o hurda ile debelenmeye gerek yok?
Lafın gelişi öyle söyledi isen R7 250 alabilirsin. Ancak HDD nin kaç RPM olduğunu, RAM lerin kaç MHz olduğunu ve güç kaynağının 12v kanalından kaç watt verdiğini öğrenmem lazım. Sistem çok kötü ise ekran kartı bile kurtaramayacaktır.

GTX 750 Tİ ile bu sistemi kullanabilir miyim ?. Asıl amacım oyun videoları çekmek, Fraps ile rahat oyunda video kaydedebilir miyim 1080p 60 FPS'de.

Güç kaynağı bu arada 400 watt, 12v kanalından 216 watt veriyor.
4GB DDR2 800 Mhz Bellekler.
160 GB 7200 Rpm HDD.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı