Core 2 Quad Q6600 sisteme ekran kartı tavsiyesi

YağızGypsy

Hectopat
Yer
BALIKESİR
Daha fazla  
Meslek
Müzik Öğretmenli Öğrenci
Yeni bir bilgisayar almak için yeterli bütçem yok o yüzden bu bilgisayarı biraz daha yükseltmek istiyorum, bu özelliklerle mümkün müdür? Özellikle ekran kartı yükseltmesi. Sistem özelliklerini resimde belirttim yardımcı olursanız sevinirim, iyi günler.

sistem.png

2321.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Rahatlıkla iyi bir ekran kartı takabilirsin. Tabi PSU da önemli zira üst seviye kartlarda güç tüketimi artmakta. Bu sisteme önerim GTX 750 Ti olabilir.
Yorumlarınız için teşekkür ederim aklımda soru işaretleri vardı örneğin bu ana kartın üstüne bir sistem kurmaya değermi , ac 230 w power im var yani dediğiniz ekran kartını besler mi , ram vs başka bir öneriniz yada değişmesi gereken parça varmıdır ? birde verdiğiniz ekran kartı modelinde ddr5 yazıyor ddr2 olan modeli mi var ? benim ddr2 onu anlayamadım

Son düzenleme:
3 ay öncesine kadar q6600 kullanan biriydim.LGA 775 sistemde derme çatma kendim uydurdugum fanla 3.15 ghz da kullanırdım.Şimdi fx6300 terfi ettim aralarında ahım şahım fark göremedim.Kısacası Q6600 varsa vur kırbacı tak ekran kartını kullan gitsin.İntel böyle bir işlemciyi piyasaya çıkarmakla büyük hata yapmış zaten:)
maalefes 230W güç kaynağı yetersiz en azından 12V çıkışı 320 W üzeri olan güç kaynağı gerekli ortalama ekran kartı için

Bir zamanın kral işlemcilerinden. Dört çekirdek olduğundan, yüksek ekran kartlarını rahatlıkla çalıştırabilir. Psu düşükse 750 ti alabilirsin. Psu değiştirecekseniz, r9 270x olabilir.

GTX 750 Ti öneriniz hala geçerli midir? Geçerli değilse yeni bir öneriniz var mı?
Kardeşim işlemcim Q6600 ve R9 270 ekran kartını satın aldım çok az darbogaz sorunum var şuan ama sıkıntı değil. İlerleyen zamanlarda güzel bir soğutucu ile 3.4 ghz gibi hız aşırtması (overclock) yapmayı düşünüyorum. Gta 5 high ayarlarda oynuyorum, ultra ayarlarında da açıyor fakat ben sağlıklı olduğunu bulduğum için high ayarlarda rahatça oynuyorum 4 gb ramler ile. Ek olarak overclock yapmamın sebebi darboğaz sorunu değil yanlış anlama diye yazıyorum, video render işleri ile uğraşıyorum onun için tabi az bişey de darbogaz var yok desem yalan olur fakat çok da önemli değil oyundan 200 fps alacaksan 180 fps alıyorsun gibi sıkıntı çıkarmıyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı