Intel Core 2 Quad Q9300 işlemciye hangi ekran kartı takılabilir?

Zanza

Hectopat
Daha fazla  
Değerli Technopat üyeleri kolay gelsin. Sorum başlıktaki gibi Intel Core 2 Quad Q9300 işlemciye en fazla hangi ekran kartı takılabilir? Yani darboğaz oluşmaz? Sınırdaki kartları nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eski tip anakartlar eski tip yonga setine sahip oldukları için yeni ekran kartı alırsan darboğaz yapması olası. O yüzden yeni ekran kartı yerine sistemini yenilemeyi düşünürsen senin için daha iyi olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Abi vallahi çok düşündüm ilerde değiştirmeyi düşünüyorum. Beni 1-2 sene idare edecek ekran kartı alsam yeter ama bütün yeni oyunlarda ultra ayarda kasmaması lazım.

İşlemcin bence eski olmasına rağmen çıktığı dönemin çok iyi işlemcisi. Bence R9 270X takarsan 1-2 sene bazı oyunlarda ultra demesek de her oyunu rahatlıkla oynarsın kasmadan.

Tamam peki
Asus GTX760 DirectCU II O.C. veya MSI GTX760 Twin FrozrGaming OC, Sapphire R9 280 DUAL-X veya Asus R9 280 DirectCU II TOP veya Asus R9 270X DirectCU II TOP 4GB
taksam sıkıntı çıkar mı?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı