Intel Core i3 4005u macOS kurma

Mr. Beast

Hectopat
Yer
Ohio
Daha fazla  
RAM
4 Gb
SSD veya HDD modeli
500 gb
Ekran kartı
İntel hd series 4400 2gb
İşlemci
intel core i3 4005u
Arkadaşlar sistemime Windows'un yanına Dual boot ile macOS kurmak istiyorum özelliklerini resimde belirteceğim.

Hangi sürümü olduğu fark etmez internet ve sesin çalışması ve kasmayacak güncel bir sürüm olması yeterlidir.

Önceden High Sierra kurmuştum ekran kart görmüştü ama ses ve internet yoktu (kasmamıştı stabil olursa sierra gene aklımda)

Özellikler.

Intel HD series 4400 2 GB.
Intel Core i3 4005u 1.7 GHz.
500 GB HDD.
4 GB RAM.

AIDA64 fotografları.

@e.n.e.s
@Yosemite Sam

Dosya Ekleri

• depolama.png
    depolama.png
    34,7 KB · Görüntüleme: 18
  • ekrankart.png
    ekrankart.png
    34,2 KB · Görüntüleme: 16
  • ınternet.png
    ınternet.png
    31 KB · Görüntüleme: 19
  • mother.png
    mother.png
    47,8 KB · Görüntüleme: 15
  • ozellikler.png
    ozellikler.png
    13,2 KB · Görüntüleme: 20
  • ses.png
    ses.png
    28,3 KB · Görüntüleme: 16
  • cpu.PNG
    cpu.PNG
    63,3 KB · Görüntüleme: 20
  • cpuıd.png
    cpuıd.png
    48 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleyen: Moderatör:
Wi-Fi kartı desteklenmiyor. Eğer devam etmek isterseniz Catalina uygundur.

Hocam elimde Grundig kablosuz ağ USB'si var bunu taksam kullanılır mı ya da kablolu bağlantı (ses destekliyor mu)

@Kleyn hocam Catalina fazla gelmez mi ben sierra düşünüyorum eger Ethernet dışı donanımlar çalısırsa.

Son düzenleme:
Catalina'da sorun yaşayacağınızı pek sanmam. Ethernet kartınız destekleniyor, kablolu olarak bağlanabilirsiniz, ses kartınız da destekleniyordur büyük ihtimalle. Aşağıdan Catalina imajını indirin ve BalenaEtcher ile USB'ye yazdırın, işlem bitince makaledeki EFI klasörünü USB'nin EFI bölümüne atın ve EFI\OC\Configler\Laptop Configleri klasöründeki Haswell ismini içeren dosyayı EFI\OC'ye atın ve ismini config.plist olarak değiştirin. Sonra diskinizden macOS için bir bölüm ayırın ve herhangi bir formata biçimlendirin. USB'den boot edip kuruluma geçmeyi deneyin.

Catalina'da sorun yaşayacağınızı pek sanmam. Ethernet kartınız destekleniyor, kablolu olarak bağlanabilirsiniz, ses kartınız da destekleniyordur büyük ihtimalle. Aşağıdan Catalina imajını indirin ve balenaEtcher ile USB'ye yazdırın, işlem bitince makaledeki EFI klasörünü USB'nin EFI bölümüne atın ve EFI\OC\Configler\Laptop Config'leri klasöründeki Haswell ismini içeren dosyayı EFI\OC'ye atın ve ismini config.plist olarak değiştirin. Sonra diskinizden macOS için bir bölüm ayırın ve herhangi bir formata biçimlendirin. USB'den boot edip kuruluma geçmeyi deneyin.

Hocam MacOS'u sadece masaüstü havalı diye düşünüyordum en son Mac kurdugumda biraz pişman oldum Windows'a zor dondum pear OS ile Windows Dual boot beni tatmin eder mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı